| Nechifor_Catalin_2000 a întrebat:

Puteti sa-mi dati informatii despre ce se intampla in serialul ARCASUL sezonul 1! Sa fie multe idei ca am de facut un proiect!

1 răspuns:
| Krixxus a răspuns:

Oliver Queen este salvat de pe insula unde naufragiase timp de 5 ani.
El se intoarce in orasul sau, Starling city, cu scopul sa-l salveze de infractori.
El devine Arcasul si incepe sa vaneze anumiti infractori de pe o lista lasata de tatal sau.
Nu este placut politiei fiind vazut ca un criminal.
Lui Oliver ii este dificil sa faca pe justitiarul pentru ca are mereu langa el un bodyguard, John Diggle, de care trebuie sa scape.
Prima persoana care afla identitatea lui este Felicity. Oliver este ranit in timpul unei lupte si se ascunde in masina ei.
Numele de pe lista lui Oliver sunt conectate intre ele, toate duc la un singur personaj, Malcolm Merlyn care este tatal celui mai bun prieten al lui Oliver, Tommy Merlyn.
Merlyn este constient ca o sa fie descoperit in final asa ca nu se ascunde si merge dupa Arcas.
Planul lui Malcolm este sa distruga un cartier al orasului, cartierul in care a murit sotia lui. O sa faca asta cu un " generator de cutremure" nu ii mai stiu denumirea.
In incercarea lui de a distruge cartierul moare fiul sau, Tommy, iar el fiind la un pas sa fie omorat de justitiar este crutat.