| Amy_9572 a întrebat:

Recomandati-mi niste filme de drama (gen legends of the fall, august rush, etc) + o scurta descriere a filmului.

Cel mai bun film = Funda

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Remember Me 2010

Tyler si Ally sunt doi tineri in familiile carora s-au petrecut adevarate tragedii. Dupa ce fratele sau se sinucide, parintii lui Tyler divorteaza, iar acesta ajunge sa fie un introvertit care trece in viata ca un somnambul. Ally la randul ei este o adolescenta care, dupa ce o vede pe mama ei ucisa in fata ochilor sai decide sa-si traiasca viata la maxim. O intamplare face ca Tyler sa fie arestat de tatal lui Ally, iar astfel, cei doi se intalnesc si ajung sa fie un cuplu. Iubirea ii uneste si ii invata cat de important e sa iubeasca cu pasiune si sa traiasca din plin fiecare clipa. Lucrurile se complica si devine incert daca fragila legatura va reusi sa supravietuiasca tragediilor personale pe care le-au experimentat acestia.

Te poti uita on-line aici :

http://SPAM/drama/1365-remember-me.html

4 răspunsuri:
| Fabulous a răspuns:

If only,Moulin Rouge,Closer,sweet november,Autumn at New York,Lake house, Forrest Gump, An education

| FesCuDungi a răspuns:

Nu stiu sigur daca l-ai mai vazut dar eu iti recomand: taxiul destinului! despre ce este vorba? Dupa ce prietena sa, Samantha, moare intr-un accident la scurt timp dupa ce ei se cearta si aproape se despart, o alta lovitura dureroasa pentru omul de afaceri englez, Ian Wyndham (Nicholls) care locuieste la Londra si care incearca sa reinvie ziua in speranta de a schimba cursul evenimentelor care au dus la moartea iubitei lui.

| ajutatoruldinumbra a răspuns:

Salut Amy!

Vreau sa iti recomand cel mai de succes film drama al anului 2006. Este vorba despre Jack's POV 4. Nu vreau sa spun prea multe despre film, dar ca sa iti starnesc putin atentia iti spun ca intregul film este din perspectiva baiatului, si se prezinta atat atitudinile, sentimentele, sclipirile sentimentale, cat si goana dupa fericirile trecatoare ale secolului XXXI. Nu sunt un prea bun povestitor, dar merita incercat!
Vizionare placuta!

| EssenceOfLove a răspuns:

Http://www.filme-net.com/......itrat.html e super fain filmul...merita vazut;)