| Claudia45 a întrebat:

S-a uitat cineva la filmul Midsoomer?
Am auzit atâtea chestii despre el și m-a făcut curioasa.
Așa ca l-am vizionat.
Și acum încă ma gândesc ce naiba a fost cu filmul asta?
Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Este un film psihologic, eu l-am luat ca atare. Povestea pe scurt e simplă...personajele principale ajung într.un cult, cu tradiții ciudate și noi vedem ce se întâmplă acolo.
Ideea e că e un film psihologic, cu multe faze care au un impact asupra creierului. Un film care să îți pună o barieră în minte, sau orice altceva. Important este să aibă un efect asupra psihicului tău, să fie ca o problemă de logică, să te afecteze cu ceva.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E interesant la inceput (clasica poveste cu culturile nebune), dar tine prea mult, e prea incet si devine plictisitor.

| Claudia45 explică (pentru Sn4k3):

Și totuși a fost foarte apreciat
Eu una
Nu am înțeles mai nimic
Am încercat sa caut pe net o explicație a filmului chiar
hee hee
Poate e un film bun și nu l am înțeles eu și asta ma enervează

| Sn4k3 a răspuns (pentru Claudia45):

Poate au fost vrajiti de cinematografie si atmosfera, care au fost bune, dar din pacate cam atat. Depinde de gusturile fiecaruia. Mai sunt si unii carora le plac genul asta de filme mai ciudate si vad ceva mai mult in ele(subintelesuri), zicand ca sunt opere de arta. Cum e si mother!, care mi s-a parut o prostie si cand dau sa ma uit la comentarii pe net toti il laudau, ca nu stiu ce a vrut sa zica regizorul.

| Claudia45 explică (pentru Sn4k3):

Same la mother lol.