| elena1919 a întrebat:

Sal`tare.as vrea sa invat cat de cat sa vorbesc engleza cu accent britanichappy stiti vreun serial in afara de harry potter unde se vorbeste cu accentul ala? ca doar asa pot sa exersezhappythankss

12 răspunsuri:
| justagirl2 a răspuns:

Pai uita te la serialul Being Human sau trilogia Lord of the rings, si app Harry Potter e film nu serialhappy

| Lucy02 a răspuns:

Mie mi-a placut Merlin. si chiar asa am devenit fana accent britanic happy

| elena1919 explică (pentru Lucy02):

Mdawinking pare dragut mersi o sa le vad pe amandoua

| Th3Striker a răspuns:

The catherine tate show, e si comedie, si tipa e britanica. daca te uiti la show vei prinde accentul 100%, si eu l-am vizionat inainte sa merg in Anglia si m-a ajutat sa inteleg engleza vorbita acolo. sper ca te-am ajutatwinking

| elena1919 explică (pentru Th3Striker):

Cum e in anglia?smug

| elena1919 explică (pentru Th3Striker):

Stii cumva vreun site unde pot sa l urmaresc? pare amuzant.winking

| Th3Striker a răspuns (pentru elena1919):

In Anglia e fain, pacat ca te acosteaza romani din 5 in 5 minute// Despre show nu stiu ce sa iti spun eu ma uitam la TV la el dar acum nu cred ca se mai da. Dar incearca ceva siteuri gen TPB, s-ar putea sa gasesti

| elena1919 explică (pentru Th3Striker):

Am descarcat cateva showuriwinkingthanks.te am intrebat cum e pentru ca intr-o buna zi as vrea sa merg acolo...bine,visul meu ar fi sa raman acolo cumva, m`am saturat de tara asta "minunata".de asta am devenit"obsedata"de engleza, accent britanic si mai multe chestii.

| Th3Striker a răspuns (pentru elena1919):

Eu am fost pentru un "schimb de experienta", adevarul e ca atunci cand le zici ca esti roman se uita foarte urat. nu le c unosc rutina foarte bine deci nu ma pot exprima referitor la viata lor de zi cu zi.

| elena1919 explică (pentru Th3Striker):

Uneori am impresia ca numai romanilor li se intampla asta. fuckklaughingzici ca suntem ultimii ratati.toti strainii stramba din nas cand aud de noi =)oricum vreau sa "lupt"pentru visu asta si sa merg macar in anglia, wish me luck

| Th3Striker a răspuns (pentru elena1919):

Pai, baftawinking

| claudia93q a răspuns:

An Education. Este un film foarte dragut. Succes la exersat big grin