| BeLyNdA a întrebat:

Sall! Care sunt top 5 cele mai frumoase filme pe care le-ati vazut? Si vreau si sa le descrieti pe scurt sau sa imi dati un site cu descrierea lor. Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| MusicIsLife a răspuns:

1.) Paulie ----e din 1998 dar e foarte frumos(Paulie este un papagal foarte simpatic si foarte inteligent pe deasupra, care-si poate spune singur povestea si asta pentru ca Marie (Hallie Kate Eisenberg), stapana lui, l-a invatat sa vorbeasca. In schimbul acestui mare serviciu, Paulie a vindecat-o pe micuta lui prietena de balbaiala. Totusi, acest har al lui nu-i impiedica pe parintii fetei sa-l vanda atunci cand ajung la concluzia ca Marie se atasase prea mult de aceasta pasare. )Merita vazut daca nu l-ai vazut deja la tv aseara;))

2.) Mamma Mia---2008 ( e un musical foarte interesant):Sophie Sheridan are 20 de ani si locuieste cu mama sa, Donna, fosta componenta a trupei Donna and the Dynamos, pe o mica insula din Grecia. Ea este pe cale sa se casatoreasca si are o singura dorinta, si anume, ca tatal sau sa o conduca la altar. Problema este ca nu stie cine este, iar mama sa nu vrea sa discute despre asta.

3.) Marley & me : este o comedie din 2008 : http://www.cinemagia.ro/filme/marley-me-eu-si-marley-26097/

4.) My girl --- :x ---este din 1991---gen drama----Acest film chiar merita vazut daca vrei o poveste intersanta, cateodata (mai la inceput) amuzanta, dar pe parcurs dramatica--- : http://www.cinemagia.ro/filme/my-girl-primul-sarut-614/

5.) Poate vrei si un serial----Hellcats--- este foarte intersant ----e cu majorete;))---:http://www.cinemagia.ro/filme/hellcats-559189/

Vizionare placuta:*

5 răspunsuri:
| BeLyNdA explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar din pacatre nu pot da tuturor funda, dar am dat tuturor vot.

| Kyrie a răspuns:

Edward Scissorhands (cu aventura despre un baiat creat, dar neterminat lasat cu maini de foarfece, avea un talent magnific in arta, putin romantism asa si arata cat de egoisti sunt oamenii)

Jumanjii (Alan Parrish este un baietel care descopera un joc misterios numit Jumanji. Atunci cand il joaca impreuna cu prietena lui, Sarah, lucruri foarte ciudate incep sa se-ntample, iar Alan este transportat intr-o alta lume, in jungla fermecata din Jumanji, unde ramane prizonier timp de 26 de ani)

Zack the files (este un serial cu un baietel care se afla intr-o lume fictiva si capata puteri supranaturale)

Undisputed 3 (Deţinutul rus Boyka acum este sever accidentat la genunchi, suferinţă pricinuită la sfârşitul filmului Undisputed 2. Nemafiind cel mai temut luptător din închisoare, el a decăzut atât de mult încât acum este bun doar să cureţe toaletele. Dar atunci când un nou turneu începe, lupta din închisoare devine o afacere internaţională, cei mai buni luptători din închisorile de pe glob, ispitindu-i cu promisiunea de libertate pentru câştigător. Boyka trebuie să-şi revendice demnitatea sa şi să lupte pentru poziţia sa în turneu)

Butterfly Effect (Evan Trebor sufera de o pierdere a memoriei cauzata de mai multe intamplari infricosatoare din copilarie. Citind cateva randuri dintr-un jurnal, se trezeste inapoi in timp dupa ce petrece mare parte a anilor sub consilierea unui psiholog. Ceea ce revede nu ii lasa decat sentimentul de responsabilitate pentru vietile distruse ale prietenilor sai, in special a lui Kayleigh, prietena sa din copilarie, pe care si acum o iubeste. Calatorind inapoi in timp el incearca sa schimbe istoria, dar toate actiunile sale se termina dezastruos)

| XxRoyalxX a răspuns:

Uite aici linkul http://cinema.acasa.ro/......57207.html ai si descrierea

| Deedee_Diana_1991 a răspuns:

1) titanic
2) a walk to remember
3) step up
4)the notebook
5)pretty woman