| AlexandraElena12 a întrebat:

Vreau si eu sa mi recomandati cateva carti citite de voi,vreau sa fie cat mai interesante, orice gen atata timp cat sunt foarte frumoase! Va rog sa mi da ti descrierea pe scurt a cartii!

MULTUMESCC!

3 răspunsuri:
| Furti a răspuns:

"Fluturi" de Irina Binder. Daca o vei citi vei simti ca esti cel mai fericit. Cel putin asta simteam eu cand o citeam. Nu stiu aveam tot timpul un zambet tampit pe fata cand citeam... simteam "caldut" si fiori in tot corpul uneori... iar uneori aveam ochii umezi.
Treci prin multe stari daca o citesti.

| lSarcastiquel a răspuns:

Hei, eu iti recomand urmatoarele carti :
Regina gafelor de Meg Cabot; este foarte amuzanta.
Mandrie si Prejudecata, Ratiune si Simtire de Jane Austen si La rascruce de vanturi de Emily Bronte si Jane Eyre de Charlotte Bronte ( asta daca iti plac cele clasice. In orice caz, te asigur ca iti vor placea )
Anna Kareninva de Lev Tolstoi, Maitreyi si Domnisoara Christina de Mircea Eliade ( sunt putin cam triste, dar merita sa le citesti)
Poti incerca si ceva scris de John Green; de exemplu Sub aceeasi stea. La asta poate chiar vei plange.
Nicholas Sparks are iar carti bune. Cateva dintre ele '' O plimbare de neuitat, Nopti in Rodanthe, Draga John. ''
Ar trebui sa citesti si de Agatha Christie, macar o carte sa vezi daca iti place stilul ei si genul acesta de romane. Eu de exemplu, de cand am citit prima data '' O crima anuntata'', m-am indragostit de cartile ei, si am citit aproape 20.
Dupa mine, cele mai bune sunt urmatoarele : '' O crima anuntata, Martorul Mut, Crima din Orient Express, Zece negrii mititei, Craciunul lui Poirot, Cei cinci purcelusi, Ucigasul ABC ''. Toate cartile ei merita citite, dar astea mi-au placut mie in mod special.
Pe aripile vantului, de Margaret Mitchell e absolut superba, trebuie neaparat s-o citesti.
Cartile Rodicai Ojog Brasoveanu sunt in stilul Agathei, foarte frumoase si ele. Cateva titluri '' Cianura pentru un suras, Buna seara, Melania, O toaleta a la Liz Taylor, 320 de pisici negre''.
Din categoria cartilor scrise Agatha si Rodica se incadreaza si Sir Arthur Conan Doyle si Georges Simenon.
Iti mai recomand si cartile '' Enigma Otiliei, Padurea Spanzuratilor, Mizerabilii, Cel mai iubit dintre pamanteni, Adam si Eva, Tristan si Isolda, Contele de Monte Cristo''.
Poti incerca si cateva carti ale Sandrei Brown, daca nu ai facut-o deja. Si mie mi-au mai placut si cartile din trilogia Divergent, de Veronic Roth. Sper sa te ajute, si daca mai ai nevoie de alte titluri, spune-mi.

| Brit a răspuns:

Pe wattpad poti gasi carti foarte frumoase si foarte multe!
Sper ca te-am ajutat
https://www.google.ro/......ps?/search