| ruxandraf a întrebat:

De vreo saptamana in coace, cand deschid calculatorul e o voce care imi spune ceva de genul :Greetings to the virtual envirovment ( sau ceva de genul ), I'm artificial inteligence who will be asisting you. si la sfarsiu spune ceva dar nu am fost atenta. Stie cineva ceva despre asta? Sau a mai auzit cineva de vreo chestie din asta?

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Daca nu ai instalat tu nimic in legatura cu asta atunci sigur e un virus!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Personal nu, dar încearcă să schimbi sunetul acesta din control panel/proprietăţi sunet/sunete/din fereastra ce apare caută„pornire Windows" şi asimilează-i alt sunet, apoi salvează schema de sunet cu ce nume veri; De asemenea mai poţi căuta sunetul respectiv în C:/Windows/Media, de unde vei localiza sunetul respectiv(să te uiţi la numele lui ce apare în schemele de sunet de la proprietăţi de sunet) şi dacă doreşti îl poţi şterge fără probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e un virus periculos.care.l.ai luat din greseala de pe net.sau ai deschis vreun email cu continutul virusat.