| MyKkeyy a întrebat:

Am pus pariu cu unchimiu ca gasesc un film de groaza bun! el spune ca cel mai bun este The woman in black. cine imi spune niste filme mai bune ca ala? funda

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

1)Friday the 13th (2009) – Vineri 13
Plecat sa-si caute sora disparuta, Clay Miller (Jared Padalecki) se indreapta spre codrii intunecati ai legendarului Crystal Lake, unde da peste ramasitele putrezite ale unei baraci ascunse printre copaci acoperiti de muschi. Iar asta nu e tot ce descopera Clay, il mai asteapta o supriza in tufisuri. Clay nu asculta sfaturilor vecinilor, nici ale politiei si se incumeta sa infrunte padurea cu renumele unui loc blestemat; baiatul pleaca in cautarea surorii lui, Whitney (Amanda Righetti), cu ajutorul unei fete, Jenna (Danielle Panabaker), pe care o cunoscuse intr-un grup de elevi amatori de un weekend palpitant. Se pare ca toti vor cunoaste niste senzatii ce depasesc asteptarile unor pusti in cautare de aventura.

2) The Descent
La un an după un tragic accident, şase prietene se întâlnesc în munţii Apalaşi pentru excursia lor anuală de sport extrem, în acest an explorând o peşteră ascunsă adânc în munţi.
Mult în adâncul peşterii are loc un dezastru şi nu mai există cale de ieşire. Grupul se împarte, fiecare căutând o cale de acces către exterior. Dar mai există ceva ascuns sub pământ. Pe măsură ce fetele descoperă că acum sunt victime, ele sunt obligate să apeleze la cele mai primare instincte într-un adevărat război împotriva unui rău de neimaginat – un rău care atacă fără avertizare, iar şi iar

3) The Exorcism of Emily Rose
Povestit în secvenţe retrospective terifiante, Un caz de exorcizare narează procesul de urmărire a preotului acuzat de neglijenţă, care a avut ca rezultat moartea tinerei fete, bănuită de a fi fost posedată. Inspirat de evenimente adevărate, filmul îi are în distribuţie pe Laura Linney si Richard Moore (Tom Wilkinson), preotul care a efectuat controversata exorcizare.
Emily Rose părăseşte căminul protector al casei sale pentru a merge la colegiu, netrecându-i prin minte ceea ce o aştepta. Într-o noapte, singură în dormitor, are prima "halucinaţie" terifiantă şi leşină. Pe măsură ce atacurile sale devin din ce în ce mai dese şi mai brutale…

7 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Insidious 1 și 2
Case 39
Sinister
Let Me In
Nothing Left To Fear (2013)

| bilopart a răspuns:

House of the Dead (2003)

| SounndTPU a răspuns:

Uite aici cateva

Let Me In si Let The Right One I
--------------------------------------

The Descent
------------------------------------------

[REC]
--------------------------------------------
The Unborn
---------------------------------------------
The grudge
----------------------------------------------
Shutter
----------------------------------------------

funda? oricum eu le-am vazut pe toate si nu pot sa spun care este cel mai de groaza... funda?

| paintedlove a răspuns:

Uita-te la mama(2013)

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru paintedlove):

Cel mai praf film

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru paintedlove):

Insidious
The grudge
sau Case 39, e belea

| AleXanDrAaaAAAAaAAAaaLeXaaA a răspuns:

Salut,eu îți recomand următoarele filme:1)The Exorcism of Emily Rose; 2)The Grudge; 3)The Unborn; 4)The Descent; 5)Let me in și Let The Right One, toate sunt bune. sper că te-am ajutat, FUNDĂ?winking