| adrian_4038 a întrebat:

ce filme asemanatoare slumdog milionaire cunoasteti? in care oameni ajung de la sarcie la bogatie asemenea acestui film. dau funda la cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Cidade de zeus (Orasul zeilor) am inteles ca e foarte asemanator si cel putin la fel de bun, desi n-a fost atat de premiat. In ambele e vorba despre saracia din mahalale (Rio de Janeiro in cazul asta), relatia dintre frati (unul bun, altul rau) si despre o idila in dragoste. Totusi nu cred ca e vorba de imbogatire (nu l-am vazut, stiu din auzite).
Am gasit acum si o paralela interesanta:
http://www.mun2.tv/news/versus/versus-slumdog-millionaire-vs-city-of-god

| adrian_4038 explică (pentru NuDauFunda):

Da il vzusem sipe asta da nu se compara mersi de raspuns