| opreadenis129 a întrebat:

Sall tpu.Despre ce e filmul home alone?

Răspuns Câştigător
| AndreeaE a răspuns:

Kevin este un baietel de 8 ani ce este lasat din greseala singur acasa de parintii sai, plecati cu restul familiei intr-o vacanta de Craciun la Paris. La inceput, lui Kevin ii place sa stea singur, dar ulterior realizeaza ca lucrurile nu sunt asa simple cum par. Mai ales din momentul in care doi hoti hotarasc sa-i sparga casa. Dar, Kevin nu se sperie asa de usor si hotaraste sa-si apere casa cu orice pret. Cuplul Peter şi Kay McCallister au patru copii : Buzz, Megan, Linnie şi mezinul Kevin. Mezinul familiei este mereu în dispută cu ceilalţi fraţi. Are doar 8 ani. Se apropie Crăciunul. Familia McCallister decide să petreacî sărbătorile la Paris. Cu ei pleacă şi unchiul Frank cu soţia Leslie, şi copiii lor. Kevin se doreşte răsfăţat, se ceartă cu Buzz când îi mănâncă pizza cu brânză, se produce un domino uman şi fiecare are de suferit. Acesta este pedepsit şi trimis să doarmă în înfricoşătorul pod, lucru care va declanşa o schimbare viitoare în el, datorită aventurilo ce vor urma...

8 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Parinti denaturati

| DiamantulAuriu a răspuns:

Singur Acasă (titlu original Home Alone) este un film de comedie de Crăciun din 1990. Filmul este scris și produs de John Hughes și regizat de Chris Columbus. În film interpretează Macaulay Culkin în rolul lui Kevin McCallister.Numeroasa familie McCallister pleacă în mare grabă la Paris să sărbătorească Crăciunul, dar îl uită pe Kevin McCallister Kevin acasă. Kevin, care are doar 8 ani, trebuie să înfrunte doi hoți care se pregătesc să-i jefuiască casa.

E super filmul

| carhartt a răspuns:

Numerosul familion McCallister al micuţului Kevin de 8 ani - părinţi, unchi, fraţi, surori şi veri pornesc cu mic cu mare să petreacă sărbătorile Craciunului în străinătate, la Paris, uitându-l acasă pe băieţel.

Cu toate astea, micuţul nu se plictiseşte deloc, mai ales că doi hoţi plănuiesc să jefuiască locuinţa, crezând-o nelocuită. Curajosul şi inteligentul Kevin recurge la tot felul de capcane pentru a-şi apăra casa...

Singur acasă este unul dintre cele mai bune scenarii din câte am citit vreodata, iar Singur acasă 2 intră şi el în această categorie. Dacă n-ar fi existat, le-aş fi făcut eu - mărturisea Chris Columbus, care le-a regizat pe amândouă, dovedind şi în filmele ulterioare acelaşi talent extraordinar pentru comedie, ca în "Mrs. Doubtfire" şi "Nine Months".

Datorita lui Columbus, Macauley Culkin, care, până în 1990, doar în filmul Uncle Buck arătase ceva deosebit, a devenit cel mai celebru actor-copil al tuturor timpurilor, o supervedetă plătită cu zeci şi zeci de milioane de dolari pentru fiecare rol.

Ambele comedii continuă să figureze la locuri de cinste pe lista filmelor cu cele mai mari încasari în box-office-ul mondial, iar micuţul erou, Kevin McCallister, este adorat de toţi copiii din lume.

"Aceste filme sunt despre răii care o încasează de la un puşti" - spune Joe Pesci, interpretul banditului Harry. "Toţi copiii vor să fie Mack şi să ne facă praf pe Daniel şi pe mine. Mi se întâmplă deseori ca puştii pe care-i întâlnesc să-mi dea adresele ca să le jefuiesc casele şi ca ei să mă poată pune cu botul pe labe."

Celalalt hoţ, Marv, e jucat de Daniel Stern, care povesteste: "Eu sunt banditul mai blând şi mai milos, cam tare de cap, e-adevărat, dar dornic de revanşă."

| K13 a răspuns:

Este o serie de filme de comedie pentru copii, mai exact "Singur acasa". In mare este vorba despre un baiet care ramane singur acasa si le face farse hotilor care incearca sa-i sparga casa.

| Ghergel a răspuns:

Este o comedie in care un copil ramane singur acasa si isi face de cap sincer merita vizualizat e amuzand. laughing

| Loveyou_Ana_1997 a răspuns:

E despre un copil care e uitat acasa de parintii lui care merg de craciun in vacanta cu toata familiade 21 parca de persoane.De-a lungul filmului, baiatul e singur acasa si 2 hoti cred ca nu e nimeni acasa si tot incearca sa saprga casa ca sa fure.El le intinde tot felul de capcane hotilor...
Funda? puppy dog eyes

| LakeOfTears a răspuns:

Uita-te si vei vedea.
Ps : Exista un magic motor de cautare numit google.