| iusty12 a întrebat:

Imi puteti da un anime asemanator cu Kamikaze Kaitou Jeanne (dar sa nu fie ecchi) prefer animeurile mai vechi.
Funda!

3 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Habar nu am cum e anime-ul acela, sincer.
Dar, uite lista mea preferata, poate o sa iti placa.
Top 5:
1.Inuyasha - ceva mai frumos de atat nu se poate, actiune, sf, demoni, comie drama si mult romantism.Am plans la foarte multe episoade, am ras cu pofta, iar sfarsitul...De ce sa-l stric, oricum e demential, ramane preferatul meu.
2.Clannad -... Aici am varsat multe lacrimi, dar am si ras cu hohote, sa nu mai spun ca sezonul 2 e schimbat total, multe surprize.e minunat, are 2 sezoane, trebuie neaparat sa-l vezi, o sa iti schimbi parerea asupra vietii, o sa te faca si ma fericita.E awesome! laughing
3.VampireKnight- vampiri, clar, drama si romantism, uneori putina comedie, sfarsitul a fost ceva gen : Ha? Oricum e interesant, sezonul 3 o sa apara anul acesta.
4. Sword Art Online - l-am terminat si pe acesta azi! laughing e foarte interesant, dramatic, haios uneori, pur si simplu povestea e super si iti capteaza atentia, sa nu mai spun de dovada de romantism pe care o da Kirito (poza de la avatar) ...Aw,e...cred ca ar trebui sa il pun pe locul 2 totusi love struck Oricum, finalul te va lasa cu gura cascata.
5.Naruto Shippuden - um...300+ de episoade (de cand e el mare) comedie foarte multa, actiune, drama...E chiar interesant, desi nu l-am mai vazut de cateva saptamani, ma reapuc iar.

Mai sunt, insa acestea mi-au placut cel mai mult deocamdata, oricum Inuyasha, Clannad si SAO raman serialele mele de suflet! :X

| KirigayaKirito a răspuns:

M-am uitat pe Wikipedia la serialul tau, se aseamana cu Inuyasha.
Insa Inuyasha are, 197 de episoare parca, si inca 4 filme pe care nu le-am gasit online,
Oricum, e superb.Ti-l recomand!^^

| ryuu a răspuns:

Salut.

- D.N.Angel
- Sailor Moon (5 sez)
- Tokyo Mew Mew
- Pretear

Vizionare placuta!
-