| voden a întrebat:

Sall TPU, pentru cei pasionati de serialul The Walking Dead, daca v-ati uitat la episodul 9 din sezonul 4, nu am inteles finalul episodului, cand Rick se uita pe vizor si o vede pe Michonne se intoarce la Carl, incepe sa rada si zice It's for you (Este pentru tine).Cum adica it's for you? Stie cineva ce a vrut sa zica? Funda pentru un raspuns inteligent.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Pentru că între Carl și Michonne există o mai veche afinitate.Ea a fost acceptată în grupul lor (pe când conviețuiau în închisoare ) și datorită lui Carl care fost ajutat într-o problemă de ea și astfel i-a câstigat încrederea și a devenit apoi una de-a lor. Apariția ei la finalul acestui ep., când Rick se uită pe vizor și îi spune că este pentru el (în sensul, o surpriză pentru el) în mod normal ar trebui să-l bucure pe Carl, revede un prieten, care li se alătură din nou, dar și un sprijin (în lupta cu zombie).Vom vedea însă cum va reacționa, pentru că și el trece prin niște schimbări (se maturizează, devine bărbat, într-o lume bântuită în care poate fi și victimă oricând) și totuși este foarte plin de sine.Chiar și față de Rick, în acest ep.a avut un comportament lamentabil.Nu ai mai văzut niciun ep. până la acesta? A apărut și 10, să știi.

| voden explică (pentru faramatania):

Stiu ca a aparut episodul 10, l-am vazut. Dar in acest episod nu i-a aratat pe ei si eu am ramas cu secventa aia din finalul episodului 9, pur si simplu nu-i intelesesem reactia lui Rick. De ce sa fie pentru Carl, numai pe el il bucura reintalnirea cu un prieten dupa dezastrul de la inchisoare? De asta am intrebat, eu ma asteptam sa aiba alta reactie.Mersi de raspuns.

| faramatania a răspuns (pentru voden):

Cu plăcere! Mulțumesc și eu.