| Raul1472627 a întrebat:

Am avut abonament pe Netflix dar l-am retras inainte de data de facturare(adica sa nu se mai prelungeasca abobamentul) dar ăstia tot mi-au facut abonament si mi-au retras banii! Am vreo modalitate sa-mi cer banii inapoi?
Nu stiu daca am pus intrebarea in categoria potrivita dar na...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia spune-ne tu, ce anume ai facut de spui ca ti l-ai retras, cu cate zile inainte de expirare, si unde ai facut operatiunea?

| Raul1472627 explică (pentru Violleta2022):

Cu 3 zile inainte de data de facturare! Operatiunea am facut in setarile contului! Adica am intrat pe Netflix, apoi in setari si unde scrie cont! Acolo am dat pe anularea abonamnetului si am comfirmat de ce vreau sa-l anulez

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raul1472627):

Contacteaza-i si cere-le explicatii, odata ce tu ai submis inchiderea contului cu 3 zile inainte, mai ales ca ai confirmarea lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le trimiți pe suport confirmarea de cand ai dat cancel la cont si asa poti sa dovedesti ca tu ai făcut operatiunea și totuși ei ti au mai luat banii.