| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput acum sa ma uit la serialul Teen Wolf. Tocmai am vazut episodul 3 din primul sezon, in care spunea ca Scott si Derek sunt varcolaci Beta si ca cel care l-a muscat pe Scott e Alfa. Eu asta nu inteleg, nu ar trebui sa fie si Scott tot Alfa, daca a fost muscat de un Alfa? Cum de e Beta? Sau pentru cei care au vazut serialul: Mai tarziu se afla ca defapt este si el Alfa?

Răspuns Câştigător
| GrumpyGirl a răspuns:

In Teen Wolf varcolacii se transforma DOAR daca sun muscati de un alfa. Varcolacii alfa devin alfa doar daca:
1. omoara un alt alfa
2. sunt demi de a conduce (caz special devii alfa duapa fapte, daca nu omori, doar daca esti loial cu cei din jur si nu te lasi condus de altii)
O sa intelegi cand ajungi la sez 3

| HustlerM a răspuns (pentru GrumpyGirl):

Multumesc mult de tot. Desi m-am straduit sa citesc printre greseli, a fost cam cel mai complet raspuns.

5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Devine alfa pe parcursul serialului.Ca sa devina alfa din ce imi amintesc eu treubie sa omare pe cineva sau ceva de genu si sa aiba o haita.Nu devine alfa dor daca este muscat de unul

| HustlerM a răspuns (pentru afrodita3333):

Multumesc mult de raspuns, acum stiu ca devine si el alfa si am scapat de o grija laughing

| RenesmeeC a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti inca o data la episodul respectiv si sa continui cu vizionarea,pentru ca iti vei da seama pe parcurs. Nici eu nu am inteles la inceput aceasta chestie si am intrebat pe cineva care a stiut. Dar tot nu te ajuta la fel de mult ca si cand deduci tu singur.
Iti sugerez sa iei fiecare episod in parte, in ordine, pentru ca daca afli ceva mai repede, distruge tot farmecul si suspansul, asa ca toate la timpul lor. big grin
Vizionare placuta!winking

| HustlerM a răspuns (pentru RenesmeeC):

Multumesc de raspuns. Ai dreptate, toate la timpul lor, doar ca sunt mai curios din fire :p