| corei7 a întrebat:

Am un film in format mkv cu subtitrarea in romana! Pe calculator merge subtitrarea dar cand o bag la DVD nu o citeste. De ce? (DVD-ul suporta format. mkv) Ajutati-ma va rog big grin

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Degeaba citeste format mkv daca filmul nu are incorporata subtitrarea in acelasi fisier cu filmul. Daca e fisier separat DVD-ul nu stie sa citeasca decat imaginea! Incorporeaza subtitrarea in fisierul cu filmul si dupa va merge! Succes!

| Ioniboni a răspuns:

Filme si subtitrari gratuite plus seriale foarte tare vino si tu la noi www.gogule.eu intra si tu!

| Kylexy a răspuns:

Ia trasformal tu in. avi sau xdivx si ai sa vezi ca o sa iti ia si titrarea

| alexConstanta a răspuns:

Downloadezi de pe net programul subtitleworkshop, ori schimbi pe. mkv ori incerci pe. srt dar ii repari greselile din subtitrare si titlul subtitrarii trebuie sa fie la fel cu cel al filmului (si as fie simplu fara;'[... etc) happy trebuie sa meargawinking