| Cristi1414 a întrebat:

Salut.
Am văzut filmul 300 cu Batalia de la Termopile si vreau sa vad si continuarea dar când scriu 300 partea a doua găsesc acelasi film si vreau sa-l vad pe acela cu Gerard Butter.
Spuneti-mi cum se numeste va rog

Răspuns Câştigător
| nirocino a răspuns:

Continuarea la filmul ''300" din anul 2006 este ''300: Rise of an Empire'' din 2014 dar fără Gerard Butler.
''300: Rise of an Empire'' este o evocare a Bătăliei de la Salamina, scenariul filmului având loc înainte, în timpul și după Bătălia de la Termopile.
Alte filme cu Gerard Butler care s-ar putea să te intereseze:
- Gamer (2009)
- Olympus Has Fallen (2013)
- Gods of Egypt (2016)
- London Has Fallen (2016)
- Geostorm (2017)
- Den of Thieves (2018)
- Hunter Killer (2018)
- Angel Has Fallen (2018) - în curând

Toate cele bune! happy

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Ala cu Gerald Butler e partea intai. A doua e Rise of an Empire, scrie si tu pe google 300 2.