| Rawwl a întrebat:

Am vazut pe la 12 ani un film despre o familie de negrii in care tatal a furat o bucata de carne pentru a avea ce manca el si familia lui, iar politia il aresteaza si il duce la puscarie. Baiatul lui mare vrea sa il viziteze si aici e o scena pe care mi-o amintesc perfect. Cand a plecat de acasa lanurile erau inflorite si mama lui le spune fratilor ca se va intoarce cand lanurile vor fi din nou inflorite. Stiti cumva cum se numeste filmul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E un film vechi, dar seamănă foarte mult cu descrierea ta. Nu știu ce să zic, dar poate fi cel pe care-l cauți. Îl găsești full online pe Youtube.
Sounder (1972)
http://www.cinemagia.ro/filme/sounder-37343/
https://en.wikipedia.org/wiki/Sounder

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai bine este sa-i intrebi pe parintii tai, pentru ca noi nu stim cand ai avut tu 12 ani, cand s-a difuzat filmul, pe ce canal si cu ce actori.

| Rawwl explică (pentru Violleta2022):

Salut! un om a zis odata ''da-mi doar un detaliu si eu iti construiesc tot". Multumesc oricum! Am gasit filmul, m-a ajutat raspunsul de mai jos!