| Mihai_Pelin_1992 a întrebat:

am vazut un film odata si nu mai stiu cum se numeste big grin.era vorba despre un cuplu care ajunsese la un om in casa.acel om suferea de o boala (nu putea iesi la lumina zilea, din casa)cei doi erau fugari :tipul era cam nebun si bea foarte mult.iar tipa semana foarte tare cu sotia acelui om bolnav. sotia omului bolnav murise iar el se indragostise de aceasta tipa...cei doi complotau pentru ai lua bani acelui om bolnav dar nu au reusit deoarece si tipa prinsese drag de acel om bolnav si planul lor a esuat ..stie cineva cum se numeste? multumesc!

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Am văzut și eu filmul acesta și-l caut de ceva vreme, dar nu-l găsesc sub nicio formă (nu-mi mai amintesc cum se numește).Aș adăuga în completare că tipa se substituie soției celui "suferind" (cu asentimentul acestuia) și ajunge chiar la bancă pentru niște bijuterii parcă, oricum povestea se termină prost pentru ea și prietenul ei.

| Mihai_Pelin_1992 explică (pentru faramatania):

Exact de acelasi film vorbesc si eu ...chiar as vrea sa il revad, dar nu stiu cum pot da de el sad

| faramatania a răspuns (pentru Mihai_Pelin_1992):

Și eu vreau să-l revăd, iar acele amănunte în plus pe care le-am adus pot fi utile întru căutare sau reamintire a filmului.Să sperăm că cineva îl va găsi.