| papys44 a întrebat:

As dori un film care v-a placut dar sa fie dupa o carte...
PS: e pentru un poiect

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cel mai cunoscut noua ne este Dracula, dupa romanul lui Bram Stoker.
Uite si o lista cu ecranizari celebre, poate ai vazut unul sau mai multe filme si nu stiai ca scenariul este inspirat dupa romane la fel de celebre:
http://www.cinemagia.ro/liste/ecranizari-dupa-romane-celebre-6000/

| Dumnezău a răspuns:

Blindness(2008),cu Julianne Moore si Mark Ruffalo. Facuta dupa "Eseu despre orbire" a lui Saramago. Cartea e una din cele mai bune all-time, iar filmul se apropie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vraciul

| andrei1237 a răspuns:

Buna.De exemplu Morometii.Gasesti aici linkul:

http://www.youtube.com/watch?v=CNTw6kG4zTQ

Pa,pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Zece negri mititei".

| droid96 a răspuns:

Calea luptatorului pasnic- carte
Peaceful warrior- film

| marykaterineganea a răspuns:

Tess d'Urberville(2008)

| Crenwurst a răspuns:

I am number four.