| Banned993218 a întrebat:

As vrea o lista cu animemuri precum Naruto sau Regele Shaman. Deja urmaresc Boruto, dar apare un episod la saptamana.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Similare cu alea ai toate capetele de lista de la shonen jump. Ai, fara a fi un top: Bleach, Fairy tail, One piece, Dragon ball (sunt mai multe serii), seven deadly sins, Hunter X hunter, Full metal alchemist, black clover, samurai X, yu-gi-oh, KIMETSU NO YAIBA, Dororo.

Astea o sa iti ajunga ceva vreme (cel putin vreo 10 ani dupa calculele mele).

| Romeo44 a răspuns (pentru RoCkKiD):

"cel putin 10 ani"...really? Eu am 186 anime-uri vazute(adica 97.5 zile), vizionate in ~3 ani. Printre care si majoritatea anime-urilor de mai sus.
Totusi sunt bune recomandarile de mai sus.
As vrea sa mai mai adaug: Hunter x hunter (2011) (e varianta completa, hunter x hunter se opreste inainte de ultimele 2-3 arcuri), soul eater, ao no exorcist, boku no hero academia, d-gray man, yuu yuu hakusho (poate), Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ca (poate). Majoritatea au mai multe sezoane, deci trebuie sa cauti.

https://myanimelist.net/profile/Allen44 profilul meu de mal

| RoCkKiD a răspuns (pentru Romeo44):

Fecior, mal iti aduna duratele episoadelor si iti da zile brute de vizionare, de 24 de ore. Daca te uiti ca un om normal gen o ora pe zi, ai material pentru multa vreme. happy

| Romeo44 a răspuns (pentru RoCkKiD):

"Fecior", daca stai si te uiti " ca un om normal gen o ora pe zi", vezi aproximativ 3 episoade pe zi, adica in 365 de zile vezi 1095 de episoade. Hai sa aproximam la 100 de episoade pe an, "fecior". In 4-5 ani ajungi la 4000-5000 de episoade adica ~100 de zile de 24 de ore pe mal. Fecior mai bine invatam ceva matematica inainte sa comentam. Din pacate eu nu sunt "un om normal" si de asta am vazute 4-5 episoade pe zi timp de 3 ani( adica 2 ore cu ceva pauze)?
Mai lucreaza putin la matematica, fecior, daca tot esti in vacanta acum. happy

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

One peace, bleach, kill la kill, fire team, shield story of a hero.

| Banned993218 explică:

Mulțumesc tuturor pentru sugestii

| LeonXed12 a răspuns:

Dacă dorești, le poți urmări pe astea: Death Note, Hight School DXD. Tokyo Ghoul