| RamonR a întrebat:

Salut, aseara a fost iarasi Titanic si mereu cand il vad mi se face pielea de gaina. Am citit unele opnii si am vazut ca unii spuneau ca Jack si Rose nici nu au existat, si nici acea batrana care apare la final nu a fost pe Titanic si ca facea parte doar din film. Vreau sa imi spuneti daca e adevarat si ce mai stiti despre Rose, sau alti supravietuitori. Funda big grin.

5 răspunsuri:
| nimeniooda a răspuns:

Jack si Rose (tanara) da au facut parte doar din film, doar actori, dar batrana este chiar singura supravietuitoare de pe Titanic care a reusit sa spuna poveste lui. Povestea este perfect adevarata. Despre ceilalti 6 supravietuitori nu se stie nimic, cred, cel putin eu nu am aflat nimic si am studiat mult filmul. Deci pe scurt batrana care apare este reala supravietuitoare a Titanicului. happy

| RamonR explică (pentru nimeniooda):

Mda,asa stiu si eu, dar am vazut ca au spus unii ca nu e asa si de aceea eram confuz. Multumesc.

| georgege a răspuns:

E 100% adevarat! Stra, stra bunica mea sau matusemea... (pe vremea aia) Treuiau sa mearga cu acel vapor. Dar nu au mai fost bilete sau habar nu am. Asa mi-a zis tata... Sunt documente acte care sustin ideea ca a existat titanic. Multi zic ca nu exista Dumnezeu, ii crezi?
Deci da exista! Funda?

| RamonR explică (pentru georgege):

Nu am spus ca nu a existat Titanic, am spus doar ca unii ziceau ca povestea cu Jack si Rose a fost inventata de regizorul filmului, dar multumesc happy.

| georgege a răspuns (pentru RamonR):

Stiu si eu tot de ei ziceam stai calm. Funda? plz!