| ioanabanana18 a întrebat:

Aveți idee dacă mai există emisiuni tv precum "Romania, te iubesc!" în alte țări? Emisiuni sau seriale sau documentare care să investigheze problemele interne ale altor țări? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

DA
cred sincer ca in toate tarile sunt

tin minte ca am fost in Austria si mi s-a dat peste nas ca inregistrarea cu telefonul nu are nici o valoare legala (trebuie aparat de inregistrare pus de un detectiv autorizat... echivalentul la "omologat" de la noi, dar cu legi exacte nu ca la noi fiecare face, cerede, asa ca intr-un judet depasire pe contrasens in curba la dreapta filmata intr-un judet a fost penalizata si in altul ignorata)
si ca orice poza facuta copiilor te poti trezi cu proces si sa platesti de iti vine acru, chiar daca a fost facuta intr-o sala de sport unde copiii erau imbracati in echipament sportiv (deci NIMIC OBSCEN, NICI MACAR VAG, NICI MACAR PUTIN VAG)

iar asta a fost la TV la o emisiune exact la fel ca rrrrominica te iubesc!

iar asta era relativ la faptul ca un copil avea o profesoara care ii facea zile fripte in fiecare zi, iar eu ma contraziceam ca de ce nu o inregistreaza audio sau chiar cu, camera ascunsa!

| telenovelistasiempre a răspuns:

O emisiune in genul dar tot de la noi, e Asta-i Romania difuzata pe Kanal D.