| Gabriel_Adrian_1993 a întrebat:

Salut,

Caut demult niste desene animate difuzate in anii 2002/2003 pe TVR 2 (sau TVR 1). Actiunea se petrecea in Venetia, si era cu un rege care avea un guler alb cu puncte negre, nu imi amintesc prea multe dar stiu ca unul din personaje (sau mai multe) manca croissante.

Mai era un serial stop-cadru, difuzat tot pe TVR 2 in perioada aia, cu niste personaje facute ca din plastilina. Actiunea se petrecea pe o nava spatiala, era cam ciudat serialul in felul lui.

M-as bucura daca m-ati putea ajuta sa le gasesc.

Multumesc

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Intrați pe site-ul oficial al TVR și intrați la rubrica de contact al lor și puneți aceste întrebări. Vă dați seama că sunt 15 ani de atunci și poate, multe dintre persoanele care au privit la ce ați descris aici au uitat sau nu mai sunt în țară.