| Cr7Ionutz a întrebat:

Salut cine imi da si mie niste animeuri amuzante,cu actiune si in care personajele sa aiba puteri supranaturale.
Sa nu imi spuneti One Piece,Naruto(Shippuden),Bleach,Ao no Exorcist,D-gray Man, Katekyo Hitman Reborn.

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Incearca Fairy Tail, Campione!, Beelzebub, Groove Adventure Rave, Ichiban Ushiro no Daimaou, Itsuka Tenma no Kuro Usagi, Kaze no Stigma, Kore wa Zombie Desu_ka? (fara linia de jos; am folosit-o pentru ca site-ul TPU vede asta ca fiind o greseala de scriere si nu ma lasa sa scriu corect), Kyoukaisenjou no Horizon (nu o sa pricepi ce se intampla pentru o vreme, dar e misto), Mahou Sensei Negima!, Needless, Nurarihyon no Mago, Shaman King, Shakugan no Shana, The Law of Ueki, Toaru Majutsu no Index, Yumekui Merry.
Astea se numara printre cele pe care le-am vazut eu si care s-ar putea incadra poate in ceea ce cauti.
Ai putea de asemenea cauta anime shounen. De regula acestea sunt cele care contin astfel de elemente (si sunt destul de multe).
Aici gasesti cam toate anime-urile care exista http://myanimelist.net/panel.php

| ピンク a răspuns:

Rosario + Vampire
Fullmetal Alchemist
Kampfer
Bakemonogatari
Nisemonogatari
Fairy Tail
Shakugan no Shana
Kuroshitsuji
Avatar. The last airbender
Avatar: Legend of Korra
Gintama
Shaman King
Yu Yu Hakusho
Kaze no Stigma

Vizionare placuta! happy

| IrishGnome a răspuns:

Poţi încerca Futurama sau Vampire Knight thinking

| irbis a răspuns (pentru IrishGnome):

Futurama nu e anime.

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Da ce ne intrebi pe noi cauta si tu pe net ca altele nu-s din cate mai stiu eu big grin.Si stiu n-am nici o sansa la funda dar daca nu primesti nici un raspuns poti sa imi dai mie ca nu am mai primit funda de 2 luniibig grin.