| H0oByT a întrebat:

Salut, daca doresc sa iau Netflix prin paypal imi trebuie card?

Exista o modalitate sa iau Netflix fara sa am card?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se poate platii si cu cash daca iei Netflix de la o companie telefonica (Vodafone si Orange), venindu-ti abonamentul de Netflix pe factura de telefon si o poti platii cu cash la un ghiseu, sau cum platesti orice alta factura.

Uite aici:
https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/plata-netflix-factura-orange/

https://www.media-max.ro/cum-activam-abonament-netflix-fara-card-bancar/

| HandaSei a răspuns:

Eu unul cumpăr mereu conturi de pe ebay (5-6$ cont valabil o lună). Și da, ebay acceptă paypal fără card! / Iar în caz de te intrebi (păi și cum poate fi un cont 6$ pe lună și să nu fie țeapă în același timp când el costă de fapt dublu?), ei bine faza e că prin multe țări nu atât de dezoltate, uite Turcia ca exemplu, un abonament Netflix e gen echivalentul la vreo 2.8$ pe lună, dar chestia e că-l poți folosi în orice țară te afli, neavând importanță de unde l-ai cumpărat, iar lumea a început să facă un adevărat business din asta pe ebay... rolling on the floor / Și nu, conturile nu sunt shared, e contul tău, ți-l dă cu nume de utilizator și parolă care le poți schimba cu ce vrei, poți da acces la cine vrei pe cont și așa mai departe. Eu unul așa fac de mai bine de un an, aproape mereu am luat de la vânzători diferiți și nu am întâlnit până acum nici o țeapă, iar asta în mare parte pentru că nici nu e nevoie de țeape când la lume îi merge bine afacerea și așa! xD

Sper că te-a ajutat cu ce aveai nevoie și eventual să economisești și ceva bănuți dacă te abonezi! happy

| scumbagnascar a răspuns:

La paypal nu ai nevoie de card decat daca vrei sa bagi sau sa scoti bani, daca primesti de la cineva o suma de bani pe contul tau poti lejer sa o folosesti fara sa-ti trebuiasca card.
in principiu daca deja ai bani pe contul tau de paypal poti.