| mircea22 a întrebat:

Salut. De ce nu mai pot viziona filme pe televizor cu chromecast,cu aplicația stremio cu ecranul telefonului stins. Adică, arunc filmul pe tv, merge, dar când închid telefonul iese din aplicație. Până acum ceva timp mergea așa

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Eu am la chromcast, google home, si merge sa ma uit la orice cu ecranul inchis sau sa intru pe alte aplicatii si pe tv sa mearga in continuare si mai merge si sa iti proiectezi ecranul pe tv, adica tot ce faci pe telefon sa se vada pe tv. Incearca sa folosesti home si vezi cum este.

| mircea22 explică (pentru sweetys):

Da și la mine merge perfect YouTube. Pot să închid telefonul de tot și tot merge. In schimb, stremio nu merge numai dacă e ecranul telefonului aprins.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Face la fel si daca se inchide ecranul singur, dupa acel timp de inactivitate?

| mircea22 explică (pentru darrio2007):

Chestia este că nu se mai închide ecranul telefonului nici după 10 minute

| darrio2007 a răspuns (pentru mircea22):

La setari dupa cat timp de inactivitate se inchide ecranul? Si e normal sa se inchida si aplicatia daca inchizi telefonul. Deci nu ecranul.