| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma uit la filme online, dar as vrea sa ma uit pe tv, cum pot conecta telefonul la tv? Dar de mentionat ca ecranul telefonului as vrea sa fie inchis in timp ce merge filmul.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este mai simplu daca ai un PC/laptop, cum ti-a spus deja cineva printr-un simplu cablu HDMI poti vedea filme de pe PC/laptop
Sau varianta cu Chromecast

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Trebuie să cumperi un Chromecast și să te conectezi pe telefon. Gasesti in toate magazinele se electronice si electrocasnice sau il poți comamda de pe net (Altex, Emag etc).

| FanFilme a răspuns:

Https://filmflix.ro singurul site optimizat sa functioneze si pe tv

| Andreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeei a răspuns:

Poți conecta un pc/laptop prin hdmi la tv și practic vezi tot ecranul laptop-ului sau pc-ului pe tv
Sau varianta cu Chromecast are un preț destul de ok undeva pe la 100/200 de lei
Multă bafta!

| DavidSmecheriaa a răspuns:

N-ai ce face fa pe un laptop conectat la hdmi și dai luminozitatea la minim sa nu se vadă nimic