| GossipGirl_2226 a întrebat:

Salut dragilor! Am revizionat trilogia "Stapanul inelelor" si ma gandeam la o chestie. La cine se refera sintagma stapanul inelelor? La Frodo cumva? Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| Awqsz a răspuns:

Pai da...pentru ca el poarta inelul pe tot parcursul filmului si este ca un ''stapan'' a inelului

1 răspuns:
| Moranna a răspuns:

Nu, se refera la Sauron. El crease Inelul si doar de el asculta de fapt.
De altfel, Gandalf ii si spune lui Saruman la un moment dat "There is only ONE Lord of the Rings and he does not share power" (cand afla ca Saruman s-a aliat cu Sauron)