| SymphonyOfDestruction a întrebat:

dupa ce m-am uitat la serialul game of thrones m-am gandit sa ma apuc de carti(a song of ice and fire) daaaaar as vrea sa le cumpar doar pe cele care sunt in fata cu povestea fata de serial. stiu ca primele doua sezoane contin primele 2 cartii complet.intrebarea mea este daca serialul contine integral pana acum cea de-a 3 si a 4 cartebig grin. cu a 5 stiu cum sta treaba.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare sezon al serialului a fost facut dupa cate o carte, pana acum cele 4 sezoane au acoperit primele 4 carti.
Daca iti place sa citesti te sfatuiesc sa citesti toate cartile, sunt mult mai detaliate decat serialul.

| SymphonyOfDestruction explică (pentru Ioandelasal):

Am gasit pe net ca sezonul 4 contine a 2 jumatate a celei de-a 3 carti si doar cate ceva din a 4 si a 5.am vrut sa te intreb am gasit pe ne pentru dansul dragonilor o versiune cu 2 volume si o alta versiune cu 3 volume, faza ii ca versiunea cu 3 volume are si dimensiuni mai mari(lungime latime) si numar de pagini mai mare.aste inseamna ca ii mai detaliat sau cea cu 2 volume nu contine toata cartea dansul dragonilor?

| Ioandelasal a răspuns (pentru SymphonyOfDestruction):

Ambele versiuni, de 3 volume sau de 2 volume, contin toata cartea, doar marimea literei si numarul de pagini difera.