| Strepix a întrebat:

Salut! Era un film drama/acțiune, cred ca mai vechi de 10 ani. Nu-mi amintesc mare lucru, dar era vorba despre un baiat ce s-a pierdut, parca erau si niște triburi prin zona. Părinții nu se puteau întoarce după el, nu mai știu motivul exact, însă mai aveau si un bebe care era bolnav. La un moment dat se pornesc spre baiat, bebele moare, îl îngroapă dacă nu ma înșel pe drum si calul lor moare. La final se duce la baiat care era teafăr, el construise un cărucior sau ceva pentru bebe, dar afla ca a murit si începe sa plângă.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

L-ai vizionat la TV? Pe ce post?

Descrirea ta mi-a amintit putin de Regina râului (2005, River Queen)...

| aditimus a răspuns:

The Emerald Forest 1985