| MRjercan77 a întrebat:

Salut, eu de cand ma stiu am vazut filme cu extraterestri care vin pe pamanat si etc... dar as vrea sa vad un film unde noi ca specie mergem pe alta planeta si sa gasim acolo o forma de viata, dar va rog nu va obositi sa scrieti daca sunt filme ca si star-wars pentru ca mie nu-mi plac filmele unde oameni sunt foarte foarte avansati in tehnologie ca star-wars, sau daca nu sti nici un film si tot ai intrat aici poti sa imi spui cateva filme ca si interstellar, iti multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Avatar (2009) in curand o sa apara si celelalte parti,
John Carter (2012),
Guardians of the galaxy 1 (2014), 2 (2017),
Alien 1979, aliens 1986, (si restul seriei pana la prometheus, dar nu sunt chiar asa bune),
Prometheus (2012),
Alien Covenant (2017)
Ca interstellar stiu ca este asemanator cu (sau ar putea fi) 2001: A Space Odyssey (1968).

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

Îți recomand serialele Earth 2, Firefly, Farscape, Stargate SG-1, Stargate: Atlantis, Babylon 5, Andromeda, Star Trek: The Next Generation, Deep Space Nine, Star Trek: Voyager, Star Trek: Enterprise, Star Trek: Discovery
filmele Serenity (2005)(după ce vezi Firefly), Mission to Mars (2000), Stargate (1994), Red Planet (2000), Ghosts of Mars (2001), Enemy Mine (1985), Starship Troopers (1997), Star Trek Beyond (2016), Europa Report (2013)