| anonim_4396 a întrebat:

Eu de obicei sunt o fire mai rece care se uita numai la filme horror/Actiune/Sf/ si Comedie cat cuprinde in Weekend!
Dar sa fiu sincer azi am bag niste filme De Dragoste/Romantice pentru prima data in viata mea.
La Dear Jhon am varsat multe lacrimi.
De 3/4 ori cu toate ca mam mai si abtinut foarte mult.
Filmul e remarcabil.
Am vazut si a A walk to remember si am varsat si aici cateva lacrimi...Mai ales la final.
Nu va ganditi ca bocesc ce drk laughing
Acolo cateva lacrimi. happy

Parca filmele astea au trezit cealalta jumate din mine!
Voi ce parere aveti?

Daca mai stiti filme de de genul dar care se termina Happy Ever sa imi ziceti si mie pliz.
In afara de Charlie St Cloud.

Thx!

12 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasa cealalata jumatate', cum e jumatatea arsa? Toate bune?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mai bine...3 operatii pana acum si mau externat pana luni.
Luni ma internez iar...
Asa ca zilele astea vreau sa ma uit la ceva filme

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Damn. Presupun ca ai avut vreo asigurare privata de bun simt care sa iti acopere "distractia" din spital, macar partial. Nu de alta, dar in situatii de-astea viata costa. Nevasta-mea a scapat de o embolie nasoala (de obicei diagnosticul asta se da post-mortem, zicea doctorul) si a fost vreo 8-9000 RON toata povestea, plus o saptamana la spital, din care vreo 3-4 zile la terapie intensiva cardiologie. Privat, desigur, ca la stat murea moca.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Operatiile au costat 170 de milioane...iar spitalizarea plus toate rahaturile 40...
Iti dai seama si de luni mai stau o saptamana in care mai face o operatie.
Oricum a trebuit sa fac credit la banca.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rahat. Ce naiba breh, nu ai asigurare care sa te acopere? Pai daca e in halul asta de scump acolo, iti recomand calduros sa dai repejor un telefon la Arcadia la Iasi - spitalul e foarte ok, nevasta a si nascut acolo, a fost internata si cu povestea cu embolia, am mai fost la citeva controale/analize pe la ei si noi si asta mica. Au si contract cu CAS-ul, si posibil sa iesi la jumate' fata de Bucuresti. http://www.arcadiamedical.ro/contact/contact-localizare/

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu am nici un fel de asigurare...
Oricum asigurarea e un mare rahat.
Sa dus bunicul meu de 70 de ani cu un panaritiu la picior...om batran saracul fost sergent major in armata cu toate asigurarile de pe pamant a stat 5 ore..tot sistemul romanesc e de rahat!
Raman la astia acum...
Nu schimb.
Oricum mersi de ajutor.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh. Sa nu exageram. Uite, eu fara asigurare, daca ma duc la doctorita de familie pentru mine ma costa. Retete compensate nu poate sa imi dea. La fel si orice consultatie prin spitalele de stat samd. Bine, am asigurare privata care ma acopera binisor in diverse cazuri (cancerul e vreo 20.000 EUR, pentru o amarita de apendicita iau vreo 500 EUR, samd- decesul prin accident le scoate pe fete din bocit imediat, ca le ramin vreo 75k EUR). Ar fi bine sa te gindesti din timp si sa iti faci o asigurare privata/pensie. Macar sa se bucure astia ai tai dupa ce mori, daca nu apuci tu sa te bucuri de pensie. Ca o paranteza, platesc destul de putin pentru ce imi ofera pensia/asigurarea - ~1000 EUR pe an.

| J0B0MAT a răspuns:

The notebook,
winter's tale,
focus,
time traveler's wife,
elizabethtown,
silver linings playbook.
Mai stiu si altele de dragoste dar care nu au happy end.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu aceste filme ai desoperit bunul din tine.Ti-ai dat seama de cealalta latura ata ceea ce nu se potriveste intr0o lume dura si vai mama ei din ziua de azi.Sunt multe filme de dragoste care iti va schimba a propriu viata.

| bogdan12321132231 a răspuns:

Ti-ai mai revenit cu mana, cand te arsei?

| n1n1o a răspuns:

Sal, Titanic big grin

| MaybeJustMe a răspuns:

Iti recomand acest film:

http://www.cinemarx.ro/filme/A-Fathers-Choice-Dragoste-de-tata-57268.html

Sper ca am fost de ajutor.

Bafta!