| mihnea77 a întrebat:

fiti pe faza vine una grea
Am inceput acum sa ma uit la desenele din anii 2000 pana in 2008-9 de cand eram mai mic si ma uitam si acum chiar imi place sa le revad insa un desen animat nu il pot gasi.
Descriere: era cu niste unii care traiau pe un fel de nava si nava aia mergea pe un fel de cristale in forma de ou asa, si baietii astia mergeau pe niste dragoni asa gen...si culegeau cristalele alea din lava. si ei erau condusi de un om mai batran asa care gen "levita". cam atat imi aduc eu aminte da stiu ca ma uitam la fiecare episod. cine isi aduce aminte de ele va rog lasati un reply cu numele desenelor. fundita. mersi mult.

Răspuns Câştigător
| sarbu a răspuns:

Nu stiu daca te mai ajuta cu ceva acum, dar desenul animat era

Dragon Flyz

3 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Tin si eu minte desenele dar nu imi pot aduce aminte numele...

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080817101619AAXlTNt Tot ce am gasit despre dragoni vezi daca asta e treaba.

| mihnea77 explică:

Am uitat sa precizez ca erau pe tvr 1 sau 2 parca nu mai stiu sigur.