| Caluțcucorn a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste filme horror cu spitale boli psihice, mutanti si doctori nebuni.

Răspuns Câştigător
| AditzaAditsssa a răspuns:

The Human Centipede - The First Sequence (Fanteziile macabre si maladive ale unui doctor duc catre formarea unui monstru uman, alipirea unor oameni pentru a infaptui in mod sinistru "minuni" ale chirurgiei, plus ca mutra actorului principal face toti banii. Sau toate spaimele.)
Pathology ( Legatura dintre crima si chirurgie ilegala post-mortem este bine gandita in scenariul filmului, astfel ca acesta aluneca usor-usor catre o drama sangeroasa.)
The Dentist ( Ei bine, da, se intampla ca medicul rau si obsedat de tortura sa fie si un dentist care, evident, smulge dinti si provoaca dureri inimaginabile la nivel bucal. Aproape ca nu-ti mai vine sa-ti auzi dintii scrasnind atunci cand te enervezi, cu atat mai putin in timpul filmului.)
Aftermath (E un scurt-metraj, tine 30 de minute, dar in care ai timp sa vezi pana unde duc limitele mintii unui individ care lucreaza la morga. Credem ca se incadreaza clar in genul topului nostru cu doctori psihopati.)
The Forgotten / Don't Look In The Basement (Nu numai doctorii sau oamenii de stiinta tortureaza oameni in filme, ci si pacientii. Sa fii psihiatru si sa ajungi intr-un azil de nebuni care au ca unic scop de entertainment tortura si oroarea ta nu-i o idee atat de rea pentru un script.)
Cam pe astea le stiu eu.Totusi "Autopsy" la mine ramane pe primul loc.

4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

The Ward 2010
Shelter 2010
The Orphan 2009

sunt geniale. merita vazute

| AditzaAditsssa a răspuns:

Autopsy ai vazut?

| Caluțcucorn explică (pentru AditzaAditsssa):

Mai zi-mi si altele daca mai sti.

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru Caluțcucorn):

The Human Centipede - The First Sequence (Fanteziile macabre si maladive ale unui doctor duc catre formarea unui monstru uman, alipirea unor oameni pentru a infaptui in mod sinistru "minuni" ale chirurgiei, plus ca mutra actorului principal face toti banii. Sau toate spaimele.)
Pathology ( Legatura dintre crima si chirurgie ilegala post-mortem este bine gandita in scenariul filmului, astfel ca acesta aluneca usor-usor catre o drama sangeroasa.)
The Dentist ( Ei bine, da, se intampla ca medicul rau si obsedat de tortura sa fie si un dentist care, evident, smulge dinti si provoaca dureri inimaginabile la nivel bucal. Aproape ca nu-ti mai vine sa-ti auzi dintii scrasnind atunci cand te enervezi, cu atat mai putin in timpul filmului.)
Aftermath (E un scurt-metraj, tine 30 de minute, dar in care ai timp sa vezi pana unde duc limitele mintii unui individ care lucreaza la morga. Credem ca se incadreaza clar in genul topului nostru cu doctori psihopati.)
The Forgotten / Don't Look In The Basement (Nu numai doctorii sau oamenii de stiinta tortureaza oameni in filme, ci si pacientii. Sa fii psihiatru si sa ajungi intr-un azil de nebuni care au ca unic scop de entertainment tortura si oroarea ta nu-i o idee atat de rea pentru un script.)
Cam pe astea le stiu eu.Totusi "Autopsy" la mine ramane pe primul loc.

| deneyra a răspuns:

The ward si Gothica.