| ArmyCaptain28 a întrebat:

Salut.
M-am uitat acum cativa ani la un film pe care as vrea sa-l revăd, însă nu mai stiu cum se numea acel film. Tema principală a filmului era cea a kickbox-ului si il avea ca si personaj principal pe un băiat tânăr a cărui soră sau sotie era răpită de cineva care îl voia sa-l antreneze forțat pe acel băiat ca sa castige nu știu ce lupte de kickboxing. Imi amintesc ca era o secventa în care tânărul sapa cu lopata si una in care era pus sa alerge cu un rucsac în spate plin de pietre. In fnal din cate mai stiu tanarul câștigă un meci important de lupte si dupa o vrea înapoi pe soția / soră sa răpită, însă cel care îl antrena forțat n-a vrut eliberarea ei, iar tânărul l-a ucis într-un final cu o lovitură de kickboxing. Tin sa precizez ca nu ma refer la filmele cu Yuri Boyka. Stie deci cineva cum se numeste acest film?

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ala cu Van Damme! kick boking

| ArmyCaptain28 explică (pentru mudokins78):

Nu este filmul "Kickboxer" (1989), însă l-am vizionat astăzi si a fost un film pe cinste pe care îl recomand si altor persoane.

| Bizon95 a răspuns (pentru ArmyCaptain28):

Incearca kickboxer 2, 3, 4, etc... sunt mai multe, si numai primul e cu Van Dame... unul dintre ele e sigur, din ce spui tu