| Flavisimi a întrebat:

Ma puteti ajuta,caut un film chinezesc (cred,sau japonez,corean, nu fac diferenta) si nu dau de el.Era vorba la inceput despre ceva clan de asasini dintr-o padure care voiau sa asasineze o fata,care in ultimele clipe de viata s-a culcat cu un barbat,iar barbatul acela a fost martor la asasinarea ei(involuntar) iar asasinii nu voiau sa lase urme,asa ca s-au hotarat sa il omoare.El fuge,gaseste un refugiu pe o insula unde se antreneaza si reuseste sa il bata pe liderul asasinilor. Ofer funda celui care ma ajuta sa gasesc filmul, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Flavisimi explică (pentru floresdemayo):

Din pacate nu, e cu sabii, nu cu pistoale si nu cred ca e asa de vechi, dar merci de incercare.

| floresdemayo a răspuns (pentru Flavisimi):

Și in The Hunted se luptă cu săbii.
Să știi că multe filme au acest scenariu, cu foarte mici modificari. Caută-l între filmele cu ninja, yakuza, samurai...
De exemplu: Ninja: Shadow of a Tear (2013), Ninja Asasin (2009)

| Catrice a răspuns:

Fac pariu ca e chinezesc cu Jackie Chan rolling on the floor

| Flavisimi explică (pentru Catrice):

Daca era cu Jackie Chan as fi zis.happy