| ov1d1u a întrebat:

Mă puteţi ajuta să găsesc numele unui film? Ştiu că l-am văzut cam acum 10 ani, pe ProTV (deci probabil filmul e de prin anii '90) şi pe personajul principal îl chema - parcă - Wayne. Nu îmi aduc aminte mare parte din film, dar ştiu că la sfârşit fata de care îi plăcea lui Wayne urma să se căsătorească cu un alt tip, însă Wayne, ajungând în mare grabă la biserică, reuşeşte să împiedice nunta fix atunci când ea urma să răspundă cu "da" întrebării preotului. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

În filmul Wayne´s World 2(1993)-Lumea lui Wayne este parodiată scena nunţii din filmul The Graduate(Absolventul). Vezi aici scena http://www.youtube.com/watch?v=FZbW3GgZvf0

1 răspuns:
| ov1d1u explică:

@aqualuna - well, asta era filmul. Mersi!