| Mary24 a întrebat:

Mda, nu mai am la ce sa ma uit... m-am uitat la anime toata vacanta si le-am terminat pe toate ca erau scurte...la.vreo 3 anime m-am uitat. Ceva idei de anime mai scurte cu vreo 25-30 de episoade, dar sa fie frumoase big grin

Răspuns Câştigător
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Pai atunci mai am cateva pe langa cele enumerate : Ergo Proxy, Kobato, Elfen Lied(care e sangeros dar e tare), Lovely Complex (o combinatie draguta intre comedie si romance oricum am ras mult ), The Wallflower(o sa ti se para aiurea grafica deoarece baietii zici ca is rujati), Ouran High School Host Club, Sola, Toradora, High School Of The Dead(are parti mai deocheata ca sa zic asa da e interesanta povestea), Red Garden (e foarte interesanta), Welcome to the NHK (asta e mai ciudatica dar nu te lasa doar din cauza graficii), Eden of the East, Chrono Crusade
Oricum primele la preferinta sunt cele care le-am postat deja primele.Ai ceva de ales astea sunt cateva din cele pe care le-am vazut si care s-au remarcat prin ceva.Aici depinde ca tu sa alegi un gen care ti se potriveste caci eu ti-am dat cam unpic din fiecare big grin

8 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Itazura na Kiss, Fate Stay Night, Ikoku Meiro no Croisee, True Tears.

http://www.deseneanime.ro/lista-anime-uri/

| Bezea a răspuns:

Un anime scurt teoretic are 12-13 episoade happy. Dacă ai fi spus și ce genuri îți plac ar fi mai ușor de răspuns... Anyway poți încerca:

Great Teacher Onizuka - Comedy, Drama, School, Shounen, Slice of Life
Phantom: Requiem for the Phantom - Action, Drama, Thriller
Samurai Champloo - Adventure, Comedy, Samurai
Tears to Tiara - Action, Adventure, Fantasy, Magic
Mai-Otome - Comedy, Drama, Fantasy, Magic

| tenshi261 a răspuns:

-DNAngel
-Elemental Gelade
-Shugo Chara
-Kamichama Karin
-Kaidan Restaurant
-Special A
-Angelic Layer
-Pretear
-Neo Angelique Abiss
-Utawarerumono
-Kobato
-Kamikaze Kaitou Jeanne
-Ginban Kaleidoscope
-Kaichou wa maid-sama
-Vampire Knight
-Skip Beat
-Uta no prince-sama(asta s-ar putea sa-ti placa)
Ca sa vezi daca iti place un anime fara sa vezi toate ep intri pe youtube scrii numele si apoi amv dupa care iti alegi de acolo
funda?

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

Am vazut o multime de animeu-ri zi-mi ce genuri sa fie big grin
Oricum asa in general am cateva recomandari : Baccano, Durarara!, Bokura ga Ita, Vampire Knight, Shiki
si mai am unul absolut genial dar are 37 de episoade se numeste Death Note

| Mary24 explică (pentru TεaсhMεHoωToDomε):

Nu conteaza ce genuri.

| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns (pentru Mary24):

Pai atunci mai am cateva pe langa cele enumerate : Ergo Proxy, Kobato, Elfen Lied(care e sangeros dar e tare), Lovely Complex (o combinatie draguta intre comedie si romance oricum am ras mult ), The Wallflower(o sa ti se para aiurea grafica deoarece baietii zici ca is rujati), Ouran High School Host Club, Sola, Toradora, High School Of The Dead(are parti mai deocheata ca sa zic asa da e interesanta povestea), Red Garden (e foarte interesanta), Welcome to the NHK (asta e mai ciudatica dar nu te lasa doar din cauza graficii), Eden of the East, Chrono Crusade
Oricum primele la preferinta sunt cele care le-am postat deja primele.Ai ceva de ales astea sunt cateva din cele pe care le-am vazut si care s-au remarcat prin ceva.Aici depinde ca tu sa alegi un gen care ti se potriveste caci eu ti-am dat cam unpic din fiecare big grin

| n0matterman a răspuns:

Gungrave / Trigun

| danimotenel a răspuns:

Mai multe ca mine nu ai vazut, sa iti zic la ce m-am uitat si cred ca o sa iti placa:
naruto, naruto shippuden, bleach, one piece, fairy tail, sket dance, get backers, star driver, death note, darker than black, darker than black gemini of the meteor, to aru majutsu no index, to aru majutsu no index II, to aru majutsu no index Railgun, full metal panic, full metal panic: the second raid, full metal panic fumoffu, ao no exorcist, bakuman, bakuman II, beelzebub, katekyo hitman reborn, shakugan no shana, shakugan no shana s, shakugan no shana II, shakugan no shana II, kenichi, d.grayman,chaos; head(phihologic, foarte tare animeu), gintama, 07 ghost, air gear, code geas, code geas r2, claymore, kurokami, persona 4, si mai sunt dar nu mi le mai amintes si nici nu am scrii de cele pe care l-am vazut dar nu mi-au placut, sunt anime-uri doar de actiune, comedie, aventura, sf, mecha.

| ThePathWalker a răspuns:

Death note, bleach, naruto shippuden