| anonim_4396 a întrebat:

Salut, numele meu este Andrei si sunt pasionat de filmele vechi (filmele doar cu razboaie ) si as dori sa imi propuneti niste filme din acest gen pe care le stiti voi deoarece eu nu prea mai gasesc... As dori orice film vechi care este despre razboi dar in afara de aceastea pe care le-am vazut : Band of Brothers, Stalingrad, Enemy at the gates, Flags of our fathers, The thin red line, Saving private Ryan, Windtalkers, Winter war, Come and see, All quiet on the western front, Ballad of a soldier.

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Iti recomand sa intri pe http://www.cinemagia.ro/, intri la Filme si acolo iti selectezi genul tau de film, de exemplu Razboi, acolo sunt postate foarte multe filme aparute pana in prezent, in partea stanga scrie " An " poti bifa tu acolo din ce an vrei, sper ca te descurci

1 răspuns:
| December a răspuns:

Pai ar mai si Atila the Hun, Braveheart, The Patriot, 300.
Sint multe dar iti recomand sincer si cateva filme de-ale lui Sergiu Nicolaescu: Mihai Viteazul, Noi cei din linia 1, Pentru Patrie, Mircea etc. Chiar sunt faine.