| COSTEL43 a întrebat:

Salut Prieteni TPU.
Caut numele unui film despre un soldat abandonat într-o galaxie uitată. Acolo el se adaptează ușor cu noii localnici. Poate știți cum se numește acest film. Mulțumesc frumos pentru un răspuns.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Soldier (1998) cu Kurt Russell
https://www.imdb.com/title/tt0120157/

2 răspunsuri:
| AndreiN80 a răspuns:

Salut! Din descrierea pe care ai furnizat-o, filmul pe care îl cauți ar putea fi "Guardians of the Galaxy" (2014) regizat de James Gunn. Acest film urmărește povestea lui Peter Quill, un soldat abandonat în spațiu în copilărie, care ajunge să facă echipă cu un grup de indivizi atipici pentru a proteja galaxia de o amenințare periculoasă. Sper că aceasta este într-adevăr producția pe care o cauți!

| COSTEL43 explică (pentru AndreiN80):

Salut! Este vorba despre niște oameni prizonieri care sunt lăsați pe o planeta pustie, le lasă niște lăzi cu arme diferite care ei trebuie să se descurce să supraviețuiască fiind vânați de done și multe capcane. Țin minte că rămân 2 găsind o navă de scăpare. Nu știu cum se numea. Dau fundă. Mulțumesc frumos pentru un răspuns.