| COSTEL43 a întrebat:

Salut Prieteni TPU!
Caut un film cu evrei care merg într-un tren spre un lagăr și era un om în vârstă care era plin de comedie și nu știu titlul filmului. Poate mă ajutați. Mulțumesc frumos pentru înțelegere

Răspuns Câştigător
| StefanescuDaniel a răspuns:

Buna ziua! S-ar putea sa fie vorba de Trenul vietii (1998) de Viata e frumoasa (1997) sau de Rabinul si hotul (1979) ori Jakob Mincinosul (1999) Toate trateaza acelasi subiect

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La vita è bella (1997) cum au spus si colegii, este singurul film care a facut dintr-o tragedie o comedie buna datorita rolului lui Roberto Benigni.
Am vazut tot cu el si The Monster (1994), nume original Il mostro, nu are cum sa nu iti placa omul acesta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vita e bella?