| antonii a întrebat:

Recent mi-am adus aminte ca obisnuiam sa ma uit la un desen pe minimax(insa memoria e de genul feminin...cand ti-e lumea mai draga te lasa). Era vorba despre un om in varsta, cercetator, care impreuna cu o echipa studia viata maritima. Avea un vas de cercetare cu un submarin mai mic in spate. Daca tin minte din echipa faceau parte si niste copii. Aveau mai multe episoade in care inotau cu rechinii sau cautau monstrii marini numai sa gaseasca meduze multicolore.

Răspuns Câştigător
| telenovelistasiempre a răspuns:

Cred ca e vorba de Povestirile despre ocean ale lui Jacques Cousteau (Jacques Cousteau's Ocean Tales) despre viata in ocean a faimosului oceanograf Jacques-Yves Cousteau.

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Imi aduc aminte de desen, dar nu ii stiu nunele. Barca se numea Calipso si batranul cu par alb Saint Jacques. Sper ca asa e

| xSega a răspuns:

Îmi aduc și eu aminte de el dar nu mai știu cum se numea

| NicaAlex1983 a răspuns:

Este lumea adancurilor banuiesc.
Funda?