| Z10fortza a întrebat:

Am o intrebare legata de un videoclip pe Youtube care e destul de vechi.A fost postat acum 3 ani si am vazut ca ultimele comentarii la acel clip au fost postate acum 10 luni.Stiam acel videoclip din anul in care a fost postat si as fi putut sa il intreb pe Alex Cozma cine sunt acele personaje, dar pe atunci nu aveam cont de Youtube.Cautati videoclipul lui Atentie Cad Mere Sfarsitul lumii part 1.Acela care incepe cu "Din ce in ce mai multe filme exploateaza ideea tipului rau care vrea sa distruga lumea sau la stiri auzim ca urmatorul razboi va distruge planeta".In timp ce spune asta apar in fundal 10 personaje negative.Cine sunt acele personaje? Stiu ca primul e Darth Vader, al 5-lea e Loki, al 7-lea cred ca e Kingpin din Spiderman, al 9-lea e Joker si ultimul cred ca e Magneto.Azi m-am uitat la Super Villain Bowl si am aflat ca al 6-lea e Ultron.Cine sunt ceilalti 4? Sigur, as fi putut sa pun intrebarea si altfel,"voi ce personaje malefice din filme stiti"dar m-am gandit ca e mai bine sa intreb direct de videoclipul cu personajele care ma intereseaza, sunt fan personaje negative si supervillaini si chiar vreau sa stiu.
Funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

2: http://dcmovies.wikia.com/wiki/Dru-Zod_(DC_Extended_Universe)
3: https://tfwiki.net/wiki/Lockdown_(ROTF)
4: Malekith Thor the dark lord
7: De fapt e Dr Evil din Austin Power
8: Whiplash cred ca ii spune din Iron Man 2
In rest e ok.