| W0rld a întrebat:

Am o intrebare/rugaminte pentru fanii serialelor,,The Originals" si,, Supernatural". Puteti sa-l descrieti scurt pe Klaus/Elijah si lui Sam/Dean. Nu ma refer la inaltime si varsta ci la o descriere cu multe figuri de stil big grin. Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Satena_D-soara_1991 a răspuns:

Klaus - Mulţi îl povestesc ca fiind un psihopat cu probleme grave, dar tot ce vrea bătrânul de 1000 de ani, cu înfăţişare de 25-30 de ani este o familie care să îl accepte aşa cum este şi cum se compoartă. Şi-a găsit iubirea în 2 ochi căprui şi o inimă plină de lumină şi iubire, dar iubirea aceasta a fost imposibilă, a trebuit să plece. Acum, tot ceea ce încearcă el să facă e să-şi protecteze copilul, care are exact ochii şi trăsăturile lui.
Elijiah - Nobilul Elijiah, este precum un cerb ( şi aici se realizează o paralelă, o figură de stil ) nobil şi nevătămat. Deşi are mâinile pătate cu sânge, a făcut mai multe fapte bune decât rele ( iarăşi o paralelă ). Încearcă mereu să-i acopere urmele fratelui său, Klaus. Ţine mult la familia sa, precum a spus el ''Always and Forever'' adică : Tot Timpul şi Pentru TotDeauna, va avea grijă de familia lui.
Sper că te-am ajutat, k bye

9 răspunsuri:
| Krixxus a răspuns:

La supernatural dean este foarte atasat de masina lui. ii place placinata, il admira pe tatal sau. inca se considera responsabil pentru sam.
nu credea ca exista ingeri pana cand se intoarce din iad si il intalneste pe castiel.
sam este genul care nu ii place munca de "vanator", el ar vrea sa aiba o viata, sa mearga la facultate, o familie. dar totodata dean este familia lui.

| Krixxus a răspuns (pentru Krixxus):

Sam si-a pierdut sufletul pentru un an dupa ce a fost in iad, in urma posedari de catre lucifer.
a ales un demon ( ruby ) in locul propriului sau frate, dean

| R3dEyE a răspuns:

Mi-e lene sa scriu mult, deci voi puncta cateva caracteristici.

Klaus: puternic, diabolic, inteligent, rebel, fara scrupule, crud, dar in acelasi timp sensibil. Klaus este tipul acela de persoana greu de inteles. De obicei isi arata doar partea rea. Insa atunci cand se ataseaza de o persoana e cu totul diferit. De exemplu, mereu cu Caroline s-a purtat altfel. Era aeeasi minte diabolica, dar manifesta o exteriorizare diferita.
Klaus este genul de persoana care se crede mai bun ca toti.
De obicei pare ca nu pune prea mare pret pe sentimentele apropriatiilor, insa o face, doar ca nu arata mereu acest lucru.
PS: E hibridul original, si tot odata unul dintre vampirii originali.

Elijah: matur, elegant, inteligent, rapdator. Opusul fratelui sau. Mereu cauta o cale de mijloc si mereu cauta intelegerea.
Elijah este un familist convins. Sacrificandu-se adesea pentru binele familiei.

PS:Ar mai fi multe de scris. Dar, na, e tarziu.

| W0rld explică:

Xander, vreau mai mult o descriere fizica. ( cu figuri de stil )

| W0rld explică:

E binisor...mai astept.

| W0rld explică:

Ceva de genul : Damon are parul negru, cu reflexii de curcubeu in el ca penele de cioara.

| R3dEyE a răspuns (pentru W0rld):

De ce ai nevoie de o asemenea descriere? Eu am crezut ca ai nevoie de o descriere per asamblu, nu o descriere fizica, pentru a vedea modul in care noi ii percepem pe aceste personaje.

| W0rld explică:

Am nevoie pentru o poveste.

| W0rld explică:

Satena, poti te rog frumos sa-l descrii si pe Sam si Dean din Supernatural big grin? As vrea sa-l descrii la fel cum i-ai descris pe cei doi.
Mutumesc!