| ovidiuru a întrebat:

as dori si eu niste anime-uri cu multe episoade ( aproximativ 200 nu stiu exact cate dar sa aiba macar 50 sau peste ).
Sa fie din noua gama care sigur o stiti : ecchi, action, comedy si romance.
Ceva care sa semene foarte mult cu Campione, Dakara Boku wa, H ga decinai, Ichiban Ushiro no Daimao
Dar poate sa semene si cu HighSchool DXD, Kempfer, etc.
Nu imi pasa daca este complex numele dar sa respecte aceste criterii :
- sa fie ecchi
- sa fie action
- sa fie comedy ( uneori comedy vine de la romance si ecchi)
- sa fie romance
- sa fie highschool life ( adica sa fie si ceva legat de scoala, nu neaparat dar macar ca si locatie )
- si cel mai important, personajul principal sa fie un baiat care primeste o putere uimitoare ( dar sa fie si niste fete care se indragostesc de el in timp, care poate sunt sefele lui etc... )
Multumesc si scuze ca am scris foarte mult dar imi plac anime-urile foarte tare si mi-as dori sa existe 1000 de episoade la fiecare dintre ele.
Pentru TPU.
de la fanul cel mai mare al
anime-urilor

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Pe langa anime-urile care au fost deja mentionate, anime cu multe episoade mai sunt One Piece (probabil ca ai auzit de asta), Katekyo Hitman Reborn!, Legend of the Galactic Heroes, D.Gray-man, Rurouni Kenshin, Monster, Shaman King, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Beelzebub, Hayate no Gotoku!, Fullmetal Alchemist, The Law of Ueki, Soul Eater, Groove Adventure Rave, Blood+, History's Strongest Disciple Kenichi, Eureka Seven, Detective Conan, Dragon Ball, Code Geass, Macross, Ghost in the shell (filme si serii). Toate acestea au cel putin 50 de episoade, unele in mai multe serii.
Mai sunt insa anime bune si destul de lungi care su insa sub 50: Great Teacher Onizuka, Tengen Toppa Guren Lagann.

7 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Serialele ecchi au de regula un singur sezon intre 12-13 sau 24-26 de episoade. Probabil ca singurul anime ecchi care se apropie macar de 50 de episoade este To-Love-ru. Acesta are doua serii deja aparute, niste ova si o serie care apare acum.

Daca insa vrei anime cu peste 50 de episoade dar care nu sunt ecchi, pot sa-ti spun destule.

P.S. Ma indoiesc ca ai vazut la fel de multe anime ca mine.

| ovidiuru explică (pentru irbis):

Poate ca am vazut poate ca nu am vazut daca se incadreaza in criiterii si au episoade multe iei funda la maxim!
Apropo pentru ceialti! Serios? Naruto Shippuden, Naruto Bleach, Fair Tail, Sket Dance acestea le-ar cunoaste pana si un retardat care a intrat macar o data pe animekage.com sau pe anime.kage.ro laughing

| ovidiuru explică (pentru irbis):

Nomber ONE cu aplauze! pentru mment o sa le incerc pe alea care sunt sub 50. De obicei animeurile ecchi si action comedy romance foarte bune au sub 50 unele chiar doar 12-13.
Multumesc

| irbis a răspuns (pentru ovidiuru):

Pe langa anime-urile care au fost deja mentionate, anime cu multe episoade mai sunt One Piece (probabil ca ai auzit de asta), Katekyo Hitman Reborn!, Legend of the Galactic Heroes, D.Gray-man, Rurouni Kenshin, Monster, Shaman King, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Beelzebub, Hayate no Gotoku!, Fullmetal Alchemist, The Law of Ueki, Soul Eater, Groove Adventure Rave, Blood+, History's Strongest Disciple Kenichi, Eureka Seven, Detective Conan, Dragon Ball, Code Geass, Macross, Ghost in the shell (filme si serii). Toate acestea au cel putin 50 de episoade, unele in mai multe serii.
Mai sunt insa anime bune si destul de lungi care su insa sub 50: Great Teacher Onizuka, Tengen Toppa Guren Lagann.

| R0CA19 a răspuns:

Beelzebubwinking sailor moon, rosario vampire, karin, vampire knight, blood+, blood-c, acel worldwinking cam astea corespund... si desigur Bleach, Fairy tail Naruto si Naruto shippuden cum sa nu le pomenesclaughing

| s3v3n7 a răspuns:

Iti recomand sa te uiti la Dragon Ball, Z, GT. Gasesti tot ce cauti tuwinking
Nu o sa iti para rau

| Annll a răspuns:

Nu prea stiu... decat NANA si Naruto laughing Bleach, Faity Tail, Inuyasha

| xlr8rq1 a răspuns:

Naruto este un serial extraordinar care merita vazut.
Bleach este un anime super tare.
Fairy Tail este un anime bunicel dar imi place si cred ca iti va placea si tie.

Întrebări recente