| robertdaniel95 a întrebat:

As vrea si eu niste seriale stil prison break, Arrow etc.
Sper sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

In stilul Prison Break ar fi Banshee, e foarte tare serialul, tot cu politie, puscarie, fuga de mafioti, o sa-ti placa, ar mai fi Lost, iar in stilul Arrow sunt The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Daredevil, Gotham

| faramatania a răspuns:

Gen Prison Break:The Night Of, The Divide (2014),Rectify,Breakout Kings//gen Arrow:The Flash, Star-Crossed, The Tomorrow People, Daredevil, Jessica Jones, Legends Of Tomorrow

| FaraNumePls a răspuns:

Riverdale
Lucifer
The 100
The Flash
The originals
IZombie
Jurnalul vampirilor
Anatomia lui Grey
13 Reasons why
Supernatural
Ten Wolfs
Super girl
Smallville
Frumoasa și Bestia
The walking dead
Urzeala tronurilor
Sherlock
Un vârcolac adolescent
Vikingii
Micuțele mincinoase
Doctor who
Dexter
Dosarele x
Vânătorii de umbre
Victorie cu orice preț
The secret circle
No tomorrow
Jane The virgin
Reign
Zei americani
Funda?

| cami1626 a răspuns:

The Flash
Shadowhunters
Vikings
Game of Thrones
LOST
Dexter
Nikita
Heroes
Jericho
Breaking Bad
Ray Donovan
Agents of S.H.I.E.L.D.
True Detective

Pe acestea le-am vazut eu, sper sa te ajute happy

| Nigirishimete a răspuns:

Salut, iti voi lasa niste seriale pe care merita sa iti omori timpul vara.

Supernatural - După moartea mamei lor, într-un incendiu
suspect care le-a ars casa, Sam și Dean Winchester au trăit o viață mereu pe drumuri alături de tatăl lor. Anii trec, iar cei doi băieții fac echipă pentru a-l găsi pe tatăl lor, John, care dispare în timpul unei „vânători". Cu toate acestea, tatăl lor nu este un vânător obișnuit: el vânează creaturi supranaturale, cum ar fi fantome, vampiri și spirite. De asemenea John și-a instruit fiii să facă același lucru. De-a lungul călătoriei lor, Sam și Dean salvează oameni nevinovați, luptă cu creaturi și fantome și adună indicii privind locul în care se află tatăl lor. Sam începe să dezvolte în mod misterios abilități psihice și are viziuni în timpul călătoriei. Ei îl găsesc în cele din urmă pe tatăl lor, care le arată că creatura care a ucis-o cu ani în urmă pe mama lor este demonul Azazel (denumit și "Ochi galbeni") și singurul lucru care-l poate ucide este o armă legendară creată de Samuel Colt. Sezonul se încheie cu frații și tatăl lor implicați într-un accident de mașină, atunci când un camion lovește partea din față a autoturismului Impala. Ei se află în interiorul mașinii, acoperiți de sânge și inconștienți.
Merita vazut este un serial de nota 10.

The Originals - The Originals este spin-off-ul serialului The Vampire Diaries. Dar totusi este mai bun decat The Vampire Diaries.
Hibridul Klaus, jumatate vampir, jumatate varcolac,''jumi-juma, haha'' se intoarce in orasul pe care el l-a construit, New Orleans. Klaus doreste sa redevina stapan in oras, dupa ce l-a pus ca inlocuitor pe Marcel, un vampir transformat de acesta. Klaus o lasa insarcinata pe Hayley (asta se intampla in TVD (The Vampire Diaries), dar ei nu au niciun sentiment unul pentru celalalt. Elijah, fratele lui Klaus se indragosteste de Hayley, iar Klaus de Camille.
Pe langa poveste vampirilor, apar si dusmanii acestora (vampiri, vrajitoarele). Marcel incearca sa il invinga pe Klaus cu ajutorul unei vrajitoare, Davina.
Este un serial de nota 10.

The Flash - După ce acceleratorul de particule cauzează o furtună ciudată, investigatorul criminalistic Barry Allen este lovit de un fulger si cade într-o coma adâncă. După 9 luni acesta se trezește și își dă seama că ceva s-a schimbat, are puterea de super viteză, acordându-i posibilitatea de a se deplasa prin Central City ca un înger păzitor nevăzut.Deși initial este încântat de noile sale puteri, Barry este șocat să descopere că nu este singurul care s-a schimbat după furtuna cauzată de acceleratorul de particule. Partenerii lui Barry de la laboratoarele S.T.A.R. îl ajută să îi protejeze pe cei nevinovați. Momentan doar cațiva prieteni apropriați știu că Barry este literalmente cel mai rapid om in viață, dar nu va dura mult până lumea va afla că Barry Allen a devenit... Flash.

Legends Of Tomorrow-Se pare că atunci când supereroii nu sunt de ajuns, lumea are nevoie de LEGENDE! Având abilitatea de a vedea viitorul, Rip Hunter are sarcina de a alcătui o echipă care să îl ajute în salvarea nu numai a planetei ci și a timpului după ce viziunea sa îi prezintă un viitor catastrofic în care totul va fi distrus. Echipa pe care o va avea va fi compusă atât din eroi cât si din villaini. Proiectul este un spin-off Arrow/The Flash și are la bază benzile desenate DC Comics.
Un serial de nota 9.

The American Horror Story - Familia Harmon: psihiatrul Ben, soția sa, Vivien și fiica lor adolescentă, Violet, care se mută din Boston în Los Angeles după ce Vivien are un avort spontan, iar Ben are o aventură amoroasă. Ei se mută într-un conac restaurat și întâlnesc foștii proprietari, familia Langdon și doi dintre cei patru copii ai săi, Tate și Addie si desfiguratul Larry Harvey. Ben și Vivien încearcă să-și reclădească relația în timp ce Violet, suferind de depresie, își petrece timpul cu Tate. Familia descoperă că acea casă este bântuită de fantomele tuturor celor care au murit pe proprietate.
Sezonul 2 a fost si mai interesant - Întâmplarea are loc în 1964 și este centrată în jurul pacienților, doctorilor și călugărițelor care ocupă Instituția Psihiatrică Briarcliff, localizată în statul Massachussets și fondată pentru a trata criminalii demenți. Administrația include severa Soră Jude, protejata ei, Sora Mary Eunice și fondatorul instituției, Monseniorul Timothy Howard. Medicii însărcinați cu tratarea pacienților sunt psihiatrul Dr. Oliver Thredson și sadicul om de știință Dr. Arthur Arden. Pacienții, mulți dintre care pretind a fi instituționalizați pe nedrept, includ jurnalista homosexuală Lana Winters, acuzatul criminal în serie Kit Walker, pretinsa ucigașă Grace Bertrand și nimfomana Shelley. Locatarii din Briarcliff sunt în mod obișnuit subiecții unor influențe științifice și supranaturale, incluzând posedări demonice și răpiri extraterestre.

Breaking Bad - În centrul acțiunii este Walter White, un geniu in chimie, care a ajuns insa sa fie doar profesor ce predă într-un liceu din Albuquerque, New Mexico. El are dificultăți financiare, un fiu handicapat și o soție gravidă. La aceste probleme se adaugă diagnosticul de cancer pulmonar pe care îl primește în primul episod al serialului. Pentru a face rost de banii necesari tratamentului și a asigura viitorul familiei sale după moartea lui, White se asociază cu un fost elev, mic traficant de droguri, și începe să producă fără știrea familiei metamfetamina, un drog psihostimulant. Astfel ajunge să fie implicat în tranzacțiile și jocurile periculoase din lumea traficanților de droguri. Situația se complică și mai mult când poliția începe să investigheze cazul lui, sub conducerea lui Hank, propriul său cumnat.
Un serial de nota 10.

Lucifer - Satana, supărat pe viața lui plictisitoare din iad, vine și locuiește în Los Angeles pentru a ajuta omenirea și pentru a curăța „mizeriile" provocate de ea, iar prin abilitățile sale telepatice aduce la suprafață cele mai profunde dorințe sau gânduri ale oamenilor.
Un serial de nota 9.

Hannibal - Will Graham e un investigator al FBI-ului, specializat în realizarea profilelor pentru a-i identifica pe criminalii în serie. El se bazează pentru sfaturi şi ponturi pe doctorul Hannibal Lecter, fără să ştie că acesta este tocmai cel mai căutat criminal în serie dintre toţi. Serialul arată începuturile relaţiei dintre renumitul psihiatru, doctorul Lecter, şi pacientul său, Graham, care e bântuit de capacitatea sa de a empatiza cu criminalii în serie şi de aceea merge la consultaţii psihiatrice.
Un serial de nota 9.

Dexter - Dexter Morgan, nu e un oarecare criminal în serie, ci unul cu un set de "principii" după care încearca să se ghideze. Dexter lucrează ca medic legist al secției de criminalistică de poliție din Miami, acoperire care îl ajută să acționeze cu mai multă meticulozitate și să își planifice crimele macabre. Deseori, victimele sunt luate tocmai din lista răufăcătorilor care nu puteau fi atinși de lege și pe care poliția îi urmărea pentru diferite crime..Seamana putin cu Hannibal, totusi e un serial bun.