| andreidrk123 a întrebat:

Salut TPU. Ce anime-uri îmi recomandați în stil Tokyo Revengers, My Hero Academia? Cred că ați înțeles la ce mă referlaughing Ultimul pe care l-am văzut a fost Tokyo Revengers (cât e postat din el) și e prea genial.

Răspuns Câştigător
| Kuroo a răspuns:

Stiu ca gusturile nu se discuta, dar "Tokyo Revengers" nu a fost nici pe departe un anime genial. Grafica e ciudata, actiunea nu are sens (se intoarce in timp printr-o strangere de mana...serios?) iar personajul principal e prea enervant ca sa poata fi suportat. Spun toate astea pentru ca a prins o popularitate ce nu o merita. Serios, mai popular decat Jujutsu Kaisen? Asta a fost deja prea mult. Singurul motiv pentru care oamenii il considera bun sunt fetitele nebune dupa baieteii frumosi ca Draken, sau fujoshi care fac tot felul de "shipuri" in anime, alt motiv nu vad. Probabil o sa te enerveze parerea mea, dar trebuia sa o spun.

Daca vrei un anime foarte bun, pe aceeasi tema, sugerez "Boku dake ga Inai Machi". Cand vine vorba de calatorie in timp si dorinta de a salva o iubire a tineretii, animeul asta bate detasat "Tokyo revengers". Iarasi pe aceeasi tema e "Orange", dar nu are la fel de mult impact emotional ca "Boku dake ga Inai Machi". A fost cat de cat OK as zice. Cat despre stilul de anime cu diferite grupuri, organizatii, bataie, sau...of, am un lapsus, te-ai prins tu, as zice "Gangsta".

Cat despre "Boku no Hero", hmmm, daca te referi la genul de anime in care personajul principal trebuie sa se antreneze din greu pentru a ajunge puternic, plus magie, puteri etc. atunci "Jujutsu Kaisen", "Kimetsu no yaiba", "Jojo", "Soul eater"., "Hunter x Hunter", "Naruto", "Bleach", "Black Clover", "Yu Yu Hakusho". Cat despre grafica si constructia personajelor as zice "Ansatsu kyoushitsu" (parerea mea, mai bun ca Boku no Hero).

Sper sa-ti placa vreo recomandare. Enjoy!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kuroo):

Subscriu absolut tot ce ai spus mai sus.
Felicitari!

| andreidrk123 explică (pentru Kuroo):

Mulțumesc mult, poate îmi voi schimba părerea despre Tokyo Revengers după ce o să văd anime-urile recomandate de tine, până la urmă gusturile nu se discută, mersi!

3 răspunsuri:
| S417 a răspuns:

Anime e pentru copii mici.