| nicuuu22 a întrebat:

Salut, imi poate recomanda cineva un anime gen aventura, puteri supranaturale? Am vazut : Black Clover, Naruto/boruto, one punch man, fary tail, hero academia, tokyo goul, seven dedly sins, teath note, hunter x hunter, sword art online, The Rising of the Shield Hero, One piece

Răspuns Câştigător
| Vali215 a răspuns:

Salut! Majoritatea anime-urilor pe care le-ai enumerat mai sus le-am văzut și eu. Deci avem gusturi apropiate în materie de anime-uri.
Eu îți recomand: Full Metal Alchemist, Full Metal Alchemist Brotherhood, Attack on Titan ( deși văd că ai numele Ervin și e posibil să-l fi văzut), Soul Eater, Bleach (de Bleach m-am ferit multă vreme și habar nu am de ce, acum pur și simplu îl ador), Hellsing Ultimate și ultimul pe care ți-l recomand este Kengan Ashura (este multă bătaie în acest anime).
Ps. Nu-mi vine să cred că ai terminat One Piece :O mi s-a părut că are prea multe episoade și nici măcar nu l-am început. Sper că te ajută lista mea. Vizionare plăcută! happy

| nicuuu22 explică (pentru Vali215):

Am uitat sa enumar si attack on titans... anyway mersi ca mi-ai adus aminte de bleach, am vrut sa-l vizionez doar ca la inceput nu imi place cum e desenat, in rest nu prea am auzit de celelalte deci Merci!

| Vali215 a răspuns (pentru nicuuu22):

Da, episoadele de la început nu se văd foarte bine, dar își revine pe parcurs. Povestea este superbă, episoadele alternative nu le-am văzut pentru că nu avea rost. Cea principală mi s-a părut genială. Să-mi spui cum ți se pare după vreo 40-50 de episoade. Chiar sunt curios. happy

5 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Eu iti recomand din ce am vazut eu si mi s au parut foarte bune sunt Kuroshitsuji pe care inca nu l am terminat, Kakegurui, Death Parade, C control the money and soul of possibility si Elfen Lied.Vizionare placuta!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Majoritatea din cele pe care le ai enumerat le-am vazut si eu si de aceea eu am mai trecut acum decat restul.

| Mefist0 a răspuns:

Overlord S1, S2 si S3