| Roby720 a întrebat:

CE parare aveti despre filmu THE GRUDGE? Este frumos? daca se poate si un mic rezumathappyFUNDOI!

Răspuns Câştigător
| loolaa13 a răspuns:

The Grudge ( Blestemul). Karen Davis locuieste in Japonia cu iubitul ei, care invata acolo. Desemnata temporar sa aiba grija de o femeie cu dereglari serioase ale somnului, Karen se duce pana acolo. Gaseste ceva ce nu isi imagina ca va gasi. Casa este bantuita de o fantoma ucigasa, rezultatul unui blestem. Blestemul ia nastere atunci cand cineva moare foarte infuriat. Acum, Karen se gaseste haituita de acest blestem, ce a inceput sa faca victime.

The Grudge 2. In Tokyo, o tanara (Tamblyn) se confrunta cu acelasi caz misterios de blestem cu care s-a confruntat si sora ei (Gellar) in The Grudge 1.
Filmul duce mai departe blestemul molipsitor si razbunator, care se rasfrange acum asupra a inca un grup de victime aparanet fara nici o legatura intre ele.

The Grudge 3 (2009) Rezumat
"Ghost House Pictures", producatorii peliculelor "30 Days of Night" si "The Grudge" vine sa ne incante cu o noua poveste terifianta.

Spiritele malefice Kayako si Toshio continua sa-l banuitasca pe singurul supravietuitor al peliculei "The Grudge 2", Jake, care a ajuns sa fie internat intr-un spital de boli psihice, imediat dupa ce toti membrii familiei sale s-au sinucis.

Cand, intr-un final, cursa terifianta a lui Grudge duce si la moartea acestuia, stirile explodeaza si ajung la urechile unei tinere femei japoneze.

In timp ce, Dr. Dullivan, cerceteaza cazul lui Jake in apartamentul acestuia, cursa diabolica revendica tot mai multe victime.

Furia spiritului continua sa se extinda, iar, ca urmare, devine tot mai evident faptul ca povestile macabre ale lui Jake sunt adevarate.

Tanara femeie japoneza pare sa fie singura speranta a oamenilor in calea spiritelor si trebuie sa actioneze inainte ca ea insasi sa devina urmatoarea victima.

Cam atat am gasit big grin

5 răspunsuri:
| sebywarlord a răspuns:

Downloadeaza -ti toata seria... daca nu ma insel sunt 3 filme americane si 3 japoneze happy toate 6 is faine [e vorba de fanotma unei femei care a fost omorata de sotul ei ]

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Parara ma da pa acast film ete ca te sa inveti sa volbesti pe romanzeste, al telebui sa te uiti la el noaptea, am scris pe intalesul taubig grin

| Liniuta a răspuns:

Oo,e genial mai ales la 2:50 noaptea worried
Tot ce pot spune este sa te uiti la el si o sa-ti fie frica sa deschizi dulapul laughing

| DarkAngel98 a răspuns (pentru Liniuta):

De fapt seamana a dulap, dar era o usa care ducea spre pod.

| christi18 a răspuns:

Uha.the grudge e un film de groaza foarte infricosator. daca iti place acest gen e bun pentru tine