| alex134 a întrebat:

Cum fac și eu sa îmi apăra subtritrari in romană pe Netflix ca numai in turca germana și poloneza și engleză atata îmi arată.Imi puteți spune și cum sa fac subtritrarile in romană sa îmi apăra pe aplicația pe televizor la filme, va rog frumos urgent ajutați-ma!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai setata limba romana ca default pentru aplicatie? Daca da si tot nu-ti apare inseamna ca nu e substitrare in romana disponibila pentru serialu ala.

| Doloresidk a răspuns:

Intri in aplicatie, apesi pe butonul "mai multe" din dreapta jos, apoi selectezi "cont" si se va deschide o pagina de net unde poti sa setezi pentru contul tau limba implicita.

| ziftode a răspuns:

Am mai raspuns la problema asta, singurele solutii sunt:
schimbi televizorul, are un Android vechi si aplicatia care pe vremea aia nu avea romana, nu s-a mai updatat din cauza ca Android-ul e prea vechi

iti cumperi un chromecast, care inlocuieste practic numai partea "smart" din televizor si costa mult mai putin decat un televizor nou

au existat anumite televizoare la care se putea cumpara un modul care se prindea in spate si care practic upgrada partea de smart, insa din cate am inteles sunt mai scumpe decat un chromecast si nu se mai gasesc decat la mana a doua (a fost o idee veche la care s-a renuntat, insa problema asta apare exact la televizoarele smart destul de vechi)